Korona Handball - KPR Ruch. Kielczanki wskoczyły na pozycję wicelidera

Wielkich emocji dostarczyło spotkanie na szczycie I ligi kobiet. Korona Handball Kielce pokonała KPR Ruch Chorzów 29:26. W pierwszej połowie przez długi czas przewagę miały jednak zawodniczki ze Śląska.

Michał Gałęzewski
16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej WP SportoweFakty / 16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej

Od pierwszych minut trwała wyrównana walka między dwoma zespołami mającymi wysokie ambicje. W zespole z Chorzowa bardzo dobrze spisywała się Agnieszka Piotrkowska. Po jej trafieniu, w 3. minucie, to przyjezdne prowadziły 6:4. Korona Handball nie zamierzała się jednak poddawać.

Kielczanki bardzo szybko doprowadziły do remisu. Stało się to po trafieniu Kristiny Repelewskiej, debiutującej w barwach Korony Handball w oficjalnym meczu. Ruch nie dał jednak wyjść gospodyniom na prowadzenie i jeszcze pięć minut przed przerwą ekipa z Górnego Śląska prowadziła 13:11.

W tym momencie jednak zaczęły przeważać gospodynie. Po dwóch trafieniach z rzędu Repelewskiej, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:14 dla Korony, a na początku drugiej połowy przewaga kielczanek rosła.

Dobre wejście po przerwie zaliczyła Sandra Zimnicka. Po jej rzucie drużyna z województwa świętokrzyskiego prowadziła już 19:16. Jak się później okazało, KPR Ruch Chorzów nie zdołał już odpowiedzieć na tyle, by dojść choćby do remisu.

Drużyna z Kielc przeważała, a dobry okres gry zaliczyła Honorata Syncerz. Po rzucie Izabeli Kaźmiruk na cztery minuty przed końcem, na tablicy wyników widniał rezultat 28:23. Chorzowianki jeszcze zmniejszyły stratę, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 29:26. Oznacza to, że to Korona Handball znalazła się tuż za plecami prowadzącego MTS-u Kwidzyn.

Korona Handball Kielce - KPR Ruch Chorzów 29:26 (15:14)

Korona Handball: Hibner, Orowicz - Syncerz 8, Repelewska 5, Skowrońska 4, Kaźmiruk 3, Zimnicka 3, Młynarska 3, Kędzior 2, Więckowska 1 oraz Czubaj.