KPR Gminy Kobierzyce - KPR Jelenia Góra. Dolnośląskie derby dla beniaminka

KPR Gminy Kobierzyce był w sobotnie popołudnie zespołem zdecydowanie lepszym od imiennika z Jeleniej Góry (28:21). Podopieczne Tomasza Folgi wygrały swój trzeci mecz z rzędu przed własną publicznością w PGNiG Superlidze.

Damian Orłowicz
WP SportoweFakty / Grzegorz Jędrzejewski

Dla obu drużyn była to prawdopodobnie ostatnia szansa na zdobycie punktów w rundzie zasadniczej. Beniaminkowi z Kobierzyc przyjdzie się jeszcze zmierzyć z Vistalem Gdynia oraz Metraco Zagłębiem Lubin, a zespół z Jeleniej Góry oprócz kolejnych derbów czeka pojedynek u siebie z Pogonią Baltica Szczecin.

Oba zespoły nie ustrzegły się kilku błędów, a na parkiecie toczyła się w miarę wyrównana rywalizacji. Trener Tomasz Konitz zdecydował się na wariant z wyeliminowaniem z gry Beaty Skalskiej, ale ciężar zdobywania bramek wzięła na swoje barki Anna Mączka. Po dziesięciu minutach na minimalnym prowadzeniu (6:5) znajdowały się kobierzyczanki.

Od tego momentu zaczęła zarysowywać się przewaga beniaminka PGNiG Superligi Kobiet. Udokumentowała ją dwiema bramkami Julia Walczak. Piłkarki ręczne KPR-u Jelenia Góra zdołały wprawdzie wyrównać, wykorzystując grę w osłabieniu rywalek, ale w komplecie zawodniczki z Kobierzyc ponownie odskoczyły jeleniogórzankom. Warto tutaj podkreślić bardzo dobrą skuteczność w bramce Katarzyny Demiańczuk. W ataku gospodynie mogły liczyć na Annę Mączkę, a także skrzydłową Monikę Kaźmierską. Po przeciwnej stronie starała się im odpowiadać Sabina Kobzar, ale pomimo tego do przerwy pewnie prowadziły podopieczne Tomasza Folgi (15:11).

O ile zawodniczki KPR-u Jelenia Góra liczyły na odrobienie strat po przerwie, to szybko im ten pomysł z głów wyrzuciły gospodynie. Potrzebowały one zaledwie dziesięciu minut, by ich przewaga urosła do dziesięciu trafień. W międzyczasie o przerwę dla swojego zespołu poprosił Tomasz Konitz, ale na dziewięć bramek rywalek zdołały odpowiedzieć jedynie Aleksandra Tomczyk oraz Sabina Kobzar.

Kwadrans przed końcem meczu na tablicy świetlnej widniał wynik 25:16 i losy spotkania wydawały się rozstrzygnięte. Zawodniczki z Jeleniej Góry odrobiły wprawdzie w końcówce dwie bramki, ale z pewnego zwycięstwa swoich ulubienic mogli się cieszyć licznie zgromadzeni kibice z Kobierzyc.

Z dziesięcioma bramkami na koncie najskuteczniejszą zawodniczką meczu została Sabina Kobzar, ale w pojedynkę trudno było się jej przeciwstawić kolektywowi, jaki tworzy zespół prowadzony przez Tomasza Folgę. Dwa punkty pozwoliły beniaminkowi PGNiG Superligi Kobiet powrócić na ósme miejsce w tabeli, natomiast jeleniogórzanki przegrały piąte spotkanie z rzędu.