Juniorzy Orlenu Wisły Płock ponownie mistrzami Polski

W sobotę zakończył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów. Po raz kolejny złoty medal zdobyli zawodnicy Orlenu Wisły Płock, którzy pokonali w decydującym spotkaniu Siódemkę Miedź Legnica 28:26. Brązowe medale wywalczyło Wybrzeże Gdańsk.

Michał Gałęzewski

Turniej Final Four tym razem odbywał się w Płocku. W piątek rozegrano dwa mecze półfinałowe, po których olbrzymi niedosyt musieli mieć zawodnicy Wybrzeża. Gdańszczanie przegrali dopiero po karnych z Siódemką Miedź Legnica. W drugim półfinale Orlen Wisła Płock rozgromiła Agrykolę Warszawa.

W meczu o 3. miejsce królował atak. Od początku bardzo dobrze grał Piotr Jarosiewicz grający w Agrykoli. Warszawianie po pewnym czasie w końcu zaczęli przeważać i pierwszą połowę wygrali 21:17. Po zmianie stron drużyna, którą prowadza Szymon Biernacki i Leszek Biernacki konsekwentnie zmniejszała stratę i w końcu doprowadzili do remisu. Do samego końca trwała wyrównana walka o zwycięstwo. Decydującą bramkę pół minuty przed końca rzucił Krzysztof Komarzewski. Do ostatnich sekund piłkę mieli gracze ze stolicy, jednak nie potrafili odpowiedzieć i to Wybrzeże wygrało 37:36.

Faworytami finału byli płocczanie, którzy w ostatnich latach dominowali w rozgrywkach młodzieżowych. Ich wygrana nie przyszła jednak łatwo. Co prawda w I połowie prowadzili już różnicą trzech bramek, jednak tuż przed zmianą stron zaatakowali legniczanie, którzy wygrali tę część spotkania 17:16. Po zmianie stron Siódemka Miedź podwyższyła przewagę do dwóch bramek. W samej końcówce lepiej spisali się jednak zawodnicy Bogdana Janiszewskiego. Na prowadzenie płocczan wyprowadził Aleksander Olkowski, do którego należała końcówka spotkania. Orlen Wisła wygrała 28:26 i to ona zdobyła złote medale. To trzecie zwycięstwo płockiego zespołu z rzędu.

Mecz o 3. miejsce: Wybrzeże Gdańsk - Agrykola Warszawa 37:36 (17:21)

Finał: Siódemka Miedź Legnica – Orlen Wisła Płock 26:28 (17:16)