2. Bundesliga: zwycięstwo TuS N-Luebbecke, Gierak i Grabarczyk bez błysku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Facebook - TuS N-Lübbecke / Łukasz Gierak w barwach TuS N-Lübbecke
Facebook / Facebook - TuS N-Lübbecke / Łukasz Gierak w barwach TuS N-Lübbecke

TuS N-Luebbecke pokonał na wyjeździe ASV Hamm-Westfalen 28:26 w meczu 27. kolejki 2. Bundesligi. Po stronie zwycięzców wystąpili Łukasz Gierak i Piotr Grabarczyk. Nie byli jednak pierwszoplanowymi postaciami rywalizacji.

Zespół Polaków przystępował do spotkania w Hamm jako zdecydowany faworyt. Szczypiorniści z Lubeki pewnym krokiem zmierzają do wywalczenia awansu do Bundesligi. Plasują się na 1. pozycji, mając po wygranej z ASV Hamm-Westfalen (17. miejsce) już 45 punktów - o siedem więcej niż drugi TV 05/07 Huettenberg.

Wygrana w Nadrenii-Westfalii wcale nie przyszła TuS N-Luebbecke bezproblemowo. Co prawda przez większość meczu inicjatywa znajdowała się po stronie lidera 2. Bundesligi, który prowadził już nawet 21:16 i 26:22.

W ostatnich fragmentach pojedynku w jego szeregi wkradło się jednak rozluźnienie, przez co na dwie i pół minut przed końcem wygrywał jedynie 27:26. Później jednak triumf przypieczętował Jo Gerrit Genz.

Potyczki w Hamm do szczególnie udanych nie zaliczy rozgrywający Łukasz Gierak. Próbował on 8 razy zaskoczyć bramkarza rywali, ale zdobył zaledwie 2 gole (25 procent skuteczności). Miał też 1 asystę. Piotr Grabarczyk natomiast standardowo kierował defensywą, kończąc zawody z 1 blokiem i 2 minutami spędzonymi na ławce kar.

2. Bundesliga (27. kolejka):

ASV Hamm-Westfalen - TuS N-Luebbecke 26:28 (10:14) Najwięcej goli: dla ASV - Joscha Ritterbach 7, Fannar Fridgeirsson 5; dla TuS - Tim Remer 11, Jo Gerrit Genz 5