Postawa Górnika zaskoczeniem dla samego trenera

Postawa NMC Górnika Zabrze na początku meczu z Wybrzeżem Gdańsk zdziwiła nawet samego trenera Ryszarda Skutnika. Ostatecznie jego drużyna wygrała nad morzem 33:25.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Ryszard Skutnik Materiały prasowe / SPR CHROBRY GŁOGÓW / Na zdjęciu: Ryszard Skutnik

Ryszard Skutnik był zaskoczony przebiegiem meczu z Wybrzeża Gdańsk. Na początku prowadzony przez jego zespół prowadził nawet 8:1. - Muszę powiedzieć, że poszło nam łatwiej, aniżeli przewidywałem. Wiem, że Wybrzeże nie gra w pełnym składzie, ale zadecydował tutaj początek, kiedy gdańszczanie nie mogli poradzić sobie z naszą obroną. Jestem zadowolony i gratuluję chłopakom. 8 kwietnia zobaczymy co dało nam to zwycięstwo, ale jestem optymistycznie nastawiony - powiedział trener NMC Górnika Zabrze.

Zabrzanie walczą o podium w grupie. - Receptą jest cały czas dobra, agresywna i ruchliwa obrona oraz współpraca z bramkarzem. Atak pozycyjny jest ważny, tutaj ważna jest konsekwencja, która powinna przynieść zwycięstwa - ocenił Ryszard Skutnik.

NMC Górnik będąc w drugiej z grup miałby zapewnione miejsce na podium. Trener tej drużyny nie narzeka jednak na regulaminy. - My mówiąc brzydko po prostu spapraliśmy mecz z Gwardią Opole. Mieliśmy dwa punkty przewagi i gdybyśmy wygrali, byłoby już po herbacie. Przy 25:24 nie rzuciliśmy dwóch kontr. Szala się przechyliła i stąd taka sytuacja - wyjaśnił.

ZOBACZ WIDEO Piotr Zieliński: Wszyscy musimy ciągnąć ten wózek
Czy NMC Górnik zasłużył na miejsce na podium w swojej grupie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×