Bundesliga: porażka drużyny Wyszomirskiego w ważnym meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Piotr Wyszomirski
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Piotr Wyszomirski

Zwycięstwo z HC Erlangen mogłoby znacząco przybliżyć TBV Lemgo Piotra Wyszomirskiego do utrzymania w Bundeslidze. Drużyna Polaka w 25. kolejce rozgrywek okazała się wyraźnie gorsza od beniaminka (25:32).

HC Erlangen, najlepszy z tegorocznych beniaminków, zdominował TBV Lemgo, zwłaszcza w drugiej połowie. W ciągu 10 minut po przerwie przewaga urosła z siedmiu do dwunastu bramek. Znakomicie spisywał się Isaias Guardiola, dobre wejście do bramki beniaminka zaliczył Nikolas Katsigiannis. Ze strony Lemgo w drugiej połowie właściwie jedynie Tim Hornke stanowił zagrożenie dla rywali.

Swoim kolegom nie pomógł Piotr Wyszomirski. Polski bramkarz zagrał najgorszy mecz po powrocie po kontuzji. Przez prawie 37 minut reprezentant Biało-Czerwonych odbił tylko dwie piłki. TBV nadal plasuje się na 16. miejscu i do bezpiecznej lokaty traci jedno oczko.

HSG Wetzlar wciąż groźne dla SC DHfK Lipsk Andrzeja Rojewskiego. Po zwycięstwie 26:22 z TSV GWD Minden Jannik Kohlbacher i jego koledzy zrównali się punktami z drużyną polskiego rozgrywającego. Stawką rywalizacji szóste miejsce i występy w przyszłorocznym Pucharze EHF. SC DHfK w 25. kolejce zmierzy się z mistrzami Niemiec, Rhein-Neckar Loewen.

DKB Handball Bundesliga (25. kolejka):

HSG Wetzlar - TSV GWD Minden 26:22 (10:9) Najwięcej bramek: dla Wetzlar - Phillipp Weber 7, Kasper Kvist, Kristian Bjornsen, Evars Klesniks - po 4; dla Minden - Magnus Gullerud 6, Florian Freitag 5, Christoffer Rambo 4

HC Erlangen - TBV Lemgo 32:25 (16:10) Najwięcej bramek: dla Erlangen - Isaias Guardiola 7, Pavel Horak, Nicolai Theilinger - po 5; dla Lemgo - Tim Hornke 5, Christoph Theuerkauf, Donat Bartok, Tim Suton - po 4, (...), Piotr Wyszomirski