Mazur - Grunwald. Sierpczanie wciąż w grze o utrzymanie

Mazur Sierpc po zwycięstwie 24:20 nad Grunwaldem Poznań przedłużył swoje szanse na utrzymanie w grupie A I ligi szczypiornistów.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK

Sierpczanie przegrali trzy ostatnie potyczki, ale zdecydowanie większym problemem niż aktualna forma zespołu była plaga kontuzji. W meczu z Grunwaldem zespół wspomógł najlepszy strzelec Łukasz Lisicki, do pełnej dyspozycji dochodzi też Adrian Prątnicki.

Po powrocie liderów drugiej linii gra Mazura wyglądała zdecydowanie lepiej. Oprócz słabszego fragmentu w końcówce drugiej połowy, sierpczanie nie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydeł.

Do przerwy Grunwald nie odstawał od gospodarzy. Bramki Tomasza Gintowta i Krzysztofa Martyńskiego dawały nadzieję na dobry wynik na Mazowszu. W drużynie Mazura dobrze spisywał się rekonwalescent Prątnicki, ale bohaterem został inny zawodnik.

Patryk Przygucki w drugiej połowie miał znakomicie ustawiony celownik. Rzucił siedem bramek (w całym meczu dziesięć), a po jednej z nich gospodarze wyszli na prowadzenie 18:12. Grunwald próbował gonić - dwa gole z rzędu Patryka Piechowiaka zmniejszyły stratę do trzech trafień (17:20), ale Przygucki i Adam Kozłowski rozwiali wątpliwości.

Mazur wygrał 24:20 i nie poddaje się w walce o utrzymanie. Widmo spadku zajrzało natomiast w oczy Grunwaldowi, który wyprzedza zespół z Mazowsza tylko o trzy punkty.