2. Bundesliga: kolejny krok TuS N-Luebbecke w kierunku elity, 4 bramki Łukasza Gieraka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Facebook - TuS N-Lübbecke / Łukasz Gierak w barwach TuS N-Lübbecke
Facebook / Facebook - TuS N-Lübbecke / Łukasz Gierak w barwach TuS N-Lübbecke

Tus N-Luebbecke, z Łukaszem Gierakiem i Piotrem Grabarczykiem w składzie, pokonała w 28. kolejce 2. Bundesligi HG Saarlouis 33:28, robiąc kolejny krok w kierunku awansu do najwyższej klasy rozgrywek. Polacy rozegrali dobry mecz.

Pokonanie 16. drużyny ligi wcale nie przyszło jednak szczypiornistom z Lubeki łatwo. Co prawda liderzy 2. Bundesligi od początku posiadali inicjatywę, ale w pierwszych 45 minutach nie była ona na tyle duża, by wypracować sobie większą zaliczkę niż trzy gole. Dopiero podkręcenie tempa w ostatnim kwadransie pozwoliło im przypieczętować zdobycie kolejnych dwóch punktów. Łącznie mają ich na koncie już 47 - o osiem więcej niż drugi TV 05/07 Huettenberg.

W starciu z HG Saarlouis pozytywnie spisali się obaj Polacy. Gierak zdobył 4 bramki, rzucając z 57-procentową skutecznością, oraz zanotował 2 asysty. Grabarczyk z kolei zaciekle walczył w obronie. Obok żółtej kartki i 4 minut spędzonych na ławce kar, zapisał na swoim koncie po jednym bloku oraz przechwycie.

Zwycięstwa nie udało się natomiast tym razem odnieść ekipie Wilhelmshavener HV, w której występuje 42-letni bramkarz Adam Weiner. Drużyna zajmująca 15. pozycję w tabeli przegrała na wyjeździe z HSG Konstanz (11. lokata) 33:34.

Polski golkiper spędził na boisku niespełna 16 minut, ale nie pomógł swojemu zespołowi szczególnie mocno. Odbił bowiem zaledwie 1 z 11 rzutów (9 proc. skut.).