Liga Mistrzów: Bjerringbro-Silkeborg znów starczyło sił tylko na pierwszą połowę, pewny awans MOL-Picku Szeged

W spotkaniu rewanżowym fazy TOP 16 Ligi Mistrzów 2016/2017, węgierski MOL-Pick Szeged po raz drugi pokonał duński Bjerringbro-Silkeborg (33:24) i uzyskał przepustkę do ćwierćfinału rozgrywek, gdzie zmierzy się z Paris Saint-Germain HB.

Tomasz Rosiński
PAP
W pierwszym pojedynku obydwu drużyn szczypiorniści Bjerringbro pokazali się z dobrej strony, ale ostatecznie przegrali z Pickiem 24:26 i byli w trudnej sytuacji przed starciem rewanżowym. Jednakże duński zespół w niedzielę chciał ponownie postawić wyżej notowanemu rywalowi trudne warunki gry i pokusić się o wywalczenie awansu do kolejnej rundy LM.

Goście od samego początku konfrontacji rzucili się do frontalnych ataków i po jedenastu minutach prowadzili 8:4. Niesamowicie skuteczni w ofensywie byli rozgrywający Sebastian Skube oraz Nikolaj Markussen, zaś w trudnych momentach swój zespół ratował bramkarz Soeren Rasmussen.

Gospodarzy do cięższej pracy mobilizował Siergiej Gorbok, a wspierali go Stas Skube i Jonas Kallman, dzięki którym klub z Segedyna doszedł przeciwnika na dwa trafienia (9:11).

Potyczka toczyła się w dość szybkim tempie, natomiast zawodnicy obydwu ekip popełniali niewiele błędów. Niesieni dopingiem miejscowych kibiców gracze wicemistrza Węgier potrafili doprowadzić do remisu 13:13, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych, którzy po świetnie wykonanym rzucie wolnym przez Markussena zwyciężyli I połowę zawodów 15:13.

Po zmianie stron mieliśmy powtórkę z pierwszego starcia tych klubów, gdyż podobnie jak przed tygodniem w drugiej odsłonie na boisku rządził i dzielił MOL-Pick Szeged. Piłkarze ręczni Bjerringbro zupełnie zatracili swoją skuteczność w ataku, co skrzętnie wykorzystywali podopieczni Juana Carlosa Pastora, którzy na kwadrans przed końcem meczu wygrywali 24:18.

Mając kilkubramkową przewagę segedyńczycy tylko kontrolowali sytuację, a goście potrafili tylko sporadycznie odpowiadać na ich udane zagrania. Ostatecznie Pick ograł Bjerringbro-Silkeborg 33:24 i w ćwierćfinale LM zagra z PSG.