Bundesliga: niesamowity mecz bramkarza HSG Wetzlar

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłka do gry w szczypiorniaka
WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłka do gry w szczypiorniaka

Człowiek-ściana w bramce HSG Wetzlar. Benjamin Burić odbił 22 piłki w wygranym 28:18 meczu 26. kolejki Bundesligi z TVB 1898 Stuttgart.

Bośniacki golkiper w drugiej połowie dał się pokonać tylko osiem razy. Sporo rzutów w jego kierunku oddawał zwłaszcza mistrz świata 2007 Michael Kraus, ale Benjamin Burić przeważnie był górą. Gracz HSG Wetzlar zakończył mecz z 55 proc. skutecznością obron.

Dzięki Buriciowi mecz rozstrzygnął się w 50 minucie. Wyraźnie zrezygnowani stuttgartczycy w ostatnich akcjach spotkania tylko raz trafili do siatki. Wetzlar spokojnie budowało przewagę, nawet pomimo niezłej postawy Johannesa Bittera w bramce TVB 1898.

Po zwycięstwie 28:18 HSG zrównało się punktami z SC DHfK Lipsk Andrzeja Rojewskiego. Zespoły rywalizują o szóstą lokatę, gwarantującą występ w Pucharze EHF.

DKB Handball Bundesliga (26. kolejka):

TVB 1898 Stuttgart - HSG Wetzlar 18:28 (10:12) Najwięcej bramek: dla TVB - Michael Kraus 6, Viorel Fotache, Can Celebi - po 3; dla Wetzlar - Philipp Weber 8, Jannik Kohlbacher 5, Stefan Cavor 4