Bauhaus Liga ASOBAL: Kamil Syprzak mistrzem Hiszpanii. Barcelona obroniła tytuł

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek FC Barcelona Lassa zapewniła sobie zwycięstwo w lidze hiszpańskiej. Tytuł dał Katalończykom triumf nad Bidasoa Irun (39:25).

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

Zwycięstwo z wiceliderem, ABANCA Ademar León w ostatniej kolejce (27:26), postawiło Barcelonę w świetnym położeniu. Do mistrzostwa kraju Duma Katalonii potrzebowała jednego punktu w pięciu spotkaniach. Pierwsza okazja raptem trzy dni po potyczce na szczycie.

Szampany mroziły się przed meczem z Bidasoa Irún, a pierwsza połowa rozwiała jakiekolwiek wątpliwości. Wprawdzie Barcelona rozpoczęła mecz od falstartu i wyniku 0:3, ale Aitor Arino zaczął wkrótce wykorzystywać interwencje Borko Ristowskiego bądź błędy w rozegraniu rywali z Irun. Po jednej z kontr w wykonaniu Hiszpana Blaugrana prowadziła 12:5.

Efektownymi trafieniami z dystansu popisywali się Wael Jallouz i Timothey N'guessan, kontuzjowanego Lasse Anderssona kolejny raz godnie zastępował Antonio Garcia. Swoje minuty wykorzystywał też Kamil Syprzak. Polak przed przerwą rzucił dwie bramki.

Druga część okazała się formalnością. Blaugrana utrzymała wysokie prowadzenie, nie narzucając tempa. Przed własną publicznością zaprezentował się nawet trzeci bramkarz, Gerard Forns Galve, który zmieścił się w kadrze meczowej dzięki kontuzji Gonzalo Pereza de Vargasa.

Kamil Syprzak zdobył swoje drugie mistrzostwo Hiszpanii. Dla Barcelony to 24 tytuł w historii i siódmy z rzędu. Blaugrana przedłużyła swoją passę spotkań bez porażki do 117 meczów.