Sabina Włodek wyróżniona przez PKOL

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Sabina Włodek
WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Sabina Włodek
zdjęcie autora artykułu

Sabina Włodek, prowadząca obecnie drugą reprezentację Polski, została doceniona przez Komisję Sportu Kobiet przy Polskim Komitecie Olimpijskim. Kapituła przyznała jej wyróżnienie w konkursie "Trenerka Roku".

W tym artykule dowiesz się o:

Włodek jest wychowanką Sośnicy Gliwice. Większość swojej sportowej kariery spędziła jednak w Lublinie, jako zawodniczka miejscowego MKS-u, który przez różne koleje losu kilkakrotnie zmieniał nazwę. Po tytuł mistrza Polski sięgała z nim 14 razy, a w 2001 roku, wraz z koleżankami zdobyła Puchar EHF. Wielokrotnie reprezentowała Biało-Czerwone barwy, uczestnicząc w mistrzostwach Europy i świata. Na zakończenie czempionatu Europy w Holandii (1998) wybrana została do najlepszej siódemki imprezy.

Od sezonu 2011/2012 Włodek pojawiła się na ławce trenerskiej klubu z Koziego Grodu, początkowo jako asystentka Edwarda Jankowskiego. W latach 2013-2016 pełniła funkcję pierwszego szkoleniowca MKS Selgros Lublin, zdobywając z nim trzy kolejne tytuły mistrza Polski. W październiku ubiegłego roku została zwolniona ze stanowiska, ze względu na niezadowalające wyniki zespołu po pierwszym miesiącu ligowego sezonu i porażkę z włoskim Indeco Conversano w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń. Obecnie prowadzi drugą reprezentację Polski piłkarek ręcznych.

Głównym celem, organizowanego w tym roku po raz szesnasty, konkursu jest popularyzacja sportu kobiet i promowanie wybitnych indywidualności trenerskich. W 2015 podobne wyróżnienie od PKOL-u, za pracę z reprezentacją polskich szczypiornistek i dwa z rzędu 4. miejsca na mistrzostwach świata, otrzymał Kim Rasmussen.

ZOBACZ WIDEO Primera Division: coraz lepsza sytuacja Sevilli po zwycięstwie z Granadą - zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN]

Źródło artykułu:
Czy Sabina Włodek zasłużyła na wyróżnienie od PKOL?
Nie
Tak
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)