Zagłębie - Meble Wójcik. Zwycięska passa beniaminka przerwana

Zagłębie i Meble Wójcik Elbląg walczą o Puchar PGNiG Superligi. W 3. kolejce grupy Suzuki triumfowała drużyna z Dolnego Śląska (23:22). Ogromny wpływ na końcowy wynik miała dyspozycja lubińskich bramkarzy.

Małgorzata Boluk
WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA
Wynik środowego starcia otworzył Przemysław Mrozowicz, na co odpowiedział w tempo niezwykle skuteczny Paweł Adamczak. Zagłębie i Meble Wójcik Elbląg wdały się w emocjonującą wymianę ciosów, w której coraz lepiej odnajdywała się drużyna gospodarzy.

Szybkie tempo gry zaczęło miejscowym wyraźnie sprzyjać. Zespół szkoleniowca Pawła Nocha wykorzystywał świetne interwencje Patryka Małeckiego i w 13. minucie starcia prowadził u siebie różnicą trzech trafień. O ofensywnej mocy Miedziowych stanowił wówczas duet Michał Bartczak - Przemysław Mrozowicz. Po drugiej stronie parkietu ciężar zdobywania bramek spadał na barki doświadczonych braci Adamczaków.

Wynik w Lubinie falował. Ekipa Jacka Będzikowskiego często dochodziła przeciwników na jedną bramkę, ale nie potrafiła pójść za ciosem i doprowadzić chociażby do wyrównania. Niewykorzystane sytuacje zaczęły się mścić. W 23. minucie Zagłębie odbudowało wcześniejszą przewagę i stanęło przed szansą podwyższenia zaliczki do czterech bramek. Ważną akcję miejscowych wybronił jednak Bartosz Dudek.

Po zmianie stron ekipa Meblarzy zniwelowała straty do zera po rzucie Piotra Adamczaka. Beniaminek mógł niebawem przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale na drodze elblążan stawał regularnie Jakub Skrzyniarz.

W 51. minucie rywalizacji Meble Wójcik dopięły swego i wyszły na pierwsze prowadzenie w meczu. Końcówka należała jednak do ekipy z Dolnego Śląska, która w kluczowych momentach spotkania popełniła mniej błędów.

MKS Zagłębie Lubin - Meble Wójcik Elbląg 23:22 (13:12)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 2, Kużdeba 2, Mrozowicz 3, Pawlaczyk, Szymyślik 4, Przysiek 1, Czuwara 4, Wolski, Gudz, Bartczak 2, Pietruszko 1, Moryto 4

Meble Wójcik: Fiodor, Ram - Janiszewski 2, Nowakowski 2, Tórz, Kupiec, Olszewski 2, Dorsz 1, Moryń 1, Żółtak, Paweł Adamczak 9, Piotr Adamczak 5

Sędziowie: Jakub Gnyszka - Mateusz Stonoga