SMS ZPRP - Warmia Traveland. Licealiści wygrali na pożegnanie ze szkołą

SMS ZPRP Gdańsk pokonał w meczu grupy A I ligi mężczyzn Warmię Traveland Olsztyn 40:33. Dla obu drużyn było to ostatnie spotkanie w tym sezonie. Tradycyjnie zawodnicy SMS-u kończący 3 klasę, będą teraz szukali nowych pracodawców.

Michał Gałęzewski
16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej WP SportoweFakty / 16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej

Zawodnicy SMS-u ZPRP Gdańsk w tym sezonie prezentowali się bardzo dobrze i od początku byli godnym rywalem dla bardziej doświadczonych zespołów. Nie oznacza to jednak, że byli faworytami w starciu z Warmią Traveland. Olsztynianie mimo problemów finansowych walczyli o ligowe podium.

To jednak licealiści bardzo dobrze zaczęli spotkanie. Po dwóch bramkach, które zdobył Jakub Orpik i kolejnej autorstwa Macieja Zarzyckiego, SMS ZPRP Gdańsk wyszedł w 9. minucie na prowadzenie 8:4. Warmia Traveland potrafiła jednak bardzo szybko odpowiedzieć.

Olsztynianie w ciągu czterech minut zbliżyli się na jedno trafienie różnicy. Szczypiorniści obu zespołów urządzili sobie na boisku prawdziwą strzelaninę. W pierwszej połowie padło aż 35 bramek, a w całym spotkaniu 73! Do przerwy ekipa Dariusza Tomaszewskiego prowadziła 20:15.

Po zmianie stron gospodarze udowodnili swój potencjał i bardzo szybko wyszli na siedmiobramkowe prowadzenie, które potrafili jeszcze powiększyć. Na kwadrans przed końcem, gdy trafił Szymon Działakiewicz, było już 31:22.

Warmia Traveland się jednak nie poddała. W jej szeregach byli skuteczny przez całe spotkanie Marcin Malewski, a także Radosław Dzieniszewski, czy Piotr Pakulski. Po rzucie tego ostatniego, na pięć minut przed końcem było już tylko 33:30. W samej końcówce lepiej zachowali się jednak gospodarze, którzy zwyciężyli 40:33.

SMS ZPRP Gdańsk - Warmia Traveland Olsztyn 40:33 (20:15)

SMS ZPRP: Bartosik, Węgrzyn - Mauer 8, Jarosiewicz 8, Zarzycki 4, Orpik 3, Milewski 3, Dadej 3, Działakiewicz 3, Pawelec 2, Rybski 2, Komarzewski 2, Koselski 1, Gądek 1 oraz Rogalski, Sobczyk.
Karne: 2/2.
Kary: 8 min. (Gądek, Komarzewski, Działakiewicz, Orpik - po 2 min.).

Warmia Traveland: Gawryś, Zakreta - Malewski 9, Fugiel 6, Pakulski 5, Dzieniszewski 5, Deptuła Paweł 3, Kozakiewicz 2, Królik 1, Kopyciński 1, Dworaczek 1 oraz Krawczyk, Dzido.
Karne: 3/5.
Kary: 4 min. (Królik, Krawczyk - po 2 min.).

Sędziowie: M.Orzech, R.Orzech (Brodnica).
Widzów: 50.

Czy większość zawodników SMS-u ZPRP Gdańsk znajdzie zatrudnienie w PGNiG Superlidze?