Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Znamy duet prowadzących Galę PGNiG Superligi

Iwona Niedźwiedź, była reprezentantka Polski i zawodniczka MKS Selgros Lublin oraz Piotr Karpiński, komentator i dziennikarz nc+ poprowadzą wieńczącą sezon Galę PGNiG Superligi. Wydarzenie w poniedziałek 29 maja. Transmisja od godz. 20:00 w nc+.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

W sobotę 27 maja Vive Tauron Kielce podejmie Orlen Wisłę Płock w ostatnim finałowym meczu sezonu 2016/2017 PGNiG Superligi. Dwa dni później podczas pierwszej, historycznej Gali Superligi, podsumujemy rozgrywki oraz wręczymy nagrody Gladiatorów w 10 kategoriach.

14 maja Kapituła złożona z ekspertów piłki ręcznej wybrała 45 nominowanych, spośród których wyłonieni zostaną najlepsi zawodnicy oraz trener tegorocznych rozgrywek PGNiG Superligi. Na stronie Superligi trwa jeszcze głosowanie w kategorii Odkrycie Sezonu. Wszyscy laureaci otrzymają statuetki Gladiatorów podczas Gali PGNiG Superligi. Gospodarzami i prowadzącymi Galę będą Iwona Niedźwiedź, reprezentantka Polski, zawodniczka MKS Selgros Lublin oraz komentator piłki ręcznej, dziennikarz Canal+ Sport Piotr Karpiński. Oboje pracowali także nad scenariuszem wydarzenia.

- Ostatnie kilkanaście dni to spora dawka stresu pomieszanego z podekscytowaniem. Znalezienie odpowiedniej sukienki dla sportowca, to w mojej opinii zadanie arcytrudne, zatem poszukiwania miały charakter intensywny - mówi Niedźwiedź.

ZOBACZ WIDEO Real mistrzem Hiszpanii po pięciu latach. Zobacz skrót meczu z Malagą [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

- Tworzenie scenariusza wspólnie z Piotrem to kilka godzin przysłowiowej burzy mózgów i sporej dawki śmiechu. Współprowadzenie Gali jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i jako sportowiec cieszę się, że nasza dyscyplina doczekała się takiej uroczystości. Z pewnością dodaje to prestiżu rozgrywkom oraz jest ukłonem i docenieniem ciężkiej, codziennej pracy sportowców. Życzyłabym sobie, abyśmy się wszyscy świetnie bawili 29 maja - dodaje. Piotr Karpiński poprowadzi Galę wyjątkowo nie z miejsca komentatorskiego, a ze sceny. - Bardzo się cieszę, że ten historyczny, bo pierwszy zawodowy sezon PGNiG Superligi skończy się uroczystą Galą. Z racji tego, że będę miał zaszczyt tę uroczystość współprowadzić, moja radość jest podwójna. Cieszę się, że w jednym miejscu spotka się tyle osób związanych z polskim handballem. Mam nadzieję, że emocje będą porównywalne do tych na boisku. Być może żaden z zawodników tego otwarcie nie przyzna, ale jestem przekonany o tym, że każdemu z nich zależy na zwycięstwie w swojej kategorii. Pierwszego w historii Gladiatora warto mieć w swojej kolekcji - tłumaczy. Po zakończeniu Gali odbędzie się charytatywna licytacja dla Jasia, który urodził się z poważną wadą serca, tak rzadką, że stanowi zaledwie 0,5 proc. wszystkich występujących wad. W sercu Jasia doszło do inwersji - komory zamieniły się miejscami, ma też skorygowane przełożenie dużych naczyń (L-TGA) i zespół Ebsteina, czyli niedomykalność zastawki oraz napady często skurczy nadkomorowych. Na rzecz Jasia licytowane będą: piłka z IO Rio de Janeiro 2016 z meczu polskiej reprezentacji z Danią z podpisami zawodników, kolacja z wybranym szczypiornistą PGNiG Superligi, pamiątkowy zestaw medali za sezon 2016/2017 oraz unikatowy zegarek marki Balticus "Czarny Pył". To jedyny egzemplarz na rynku, z ekskluzywnym, szytym ręcznie ze skóry bydlęcej paskiem, który ma na podszewce odciśnięte logo PGNiG Superligi. Dodatkowo w zestawie licytujący otrzyma ekspozytor wyściełany skórą.
Wszystkich laureatów Gladiatorów poznamy podczas Gali PGNiG Superligi 29 maja. Transmisja w Canal+Sport od 20:00.
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×