WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Ruszył konkurs na prawa do nazwy nowego "domu" KPR Gwardii Opole

Opolska hala "Okrąglak" może niedługo mieć nową nazwę. Włodarze miasta oraz MOSIR-u ogłosili początek procesu komercjalizacji.
Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński
WP SportoweFakty / Wiktor Gumiński

Największy obiekt widowiskowo-sportowy na Opolszczyźnie został niedawno oddany do użytku po kilkuletnim remoncie. Priorytetowym zespołem w nim występującym będzie KPR Gwardia Opole. Piłkarze ręczni w poniedziałek (17.07) rozpoczęli przygotowania do sezonu, korzystając właśnie ze zmodernizowanej hali.

- Po wielu latach "Okrąglak" stał się wizytówką Opola. Wskazuje na to pierwsze zainteresowanie ze strony wszystkich podmiotów chcących z niego korzystać. Nie są nimi tylko kluby sportowe. Bardzo ważnym aspektem działalności hali jest właśnie startujący proces komercjalizacji. Chcemy pozyskać partnera, który wraz z miastem i MOSIR-em będzie odpowiedzialny za procesy marketingowe, takie jak reklama obiektu czy jego współfinansowanie - wyjaśnił na środowej konferencji prasowej Marcin Rol, wiceprezydent Opola.

Umowa związana z przekazaniem praw do nazwy obiektu ma zostać podpisana na trzy lata. Minimalna kwota, jaką muszę zaproponować podmioty zainteresowane jej wykupieniem na ten okres czasu, wynosi 300 tysięcy złotych. 

- Nie chcemy, by reklamodawcy postrzegali proces jako bardzo drogi. Chcemy uczynić go otwartym praktycznie dla każdego przedsiębiorstwa - dodała Anna Wesołowska, wiceprezes MOSIR-u.

Pierwszy etap komercjalizacji potrwa 20 dni. W tym czasie wszystkie firmy zainteresowane współpracą mogą składać swoje oferty, zawierając w nich propozycję nowej nazwy hali.

- Nie ma drugiego miejsca na Opolszczyźnie z tak dużym ładunkiem reklamowym. Obiekt naprawdę będzie żył, co zobaczycie Państwo już jesienią. Oferty mogą nadsyłać zarówno podmioty publiczne, jak i prywatne. Mamy nadzieję, że zgłosi się wielu chętnych - podkreślił Rol.

- Po upływie pierwszego etapu zweryfikujemy wszystkie zgłoszenia. Potem nadejdzie czas na złożenie właściwej oferty oraz podpisanie umowy - uzupełniła Wesołowska.

Zmagania szczypiornistów Gwardii będzie mogło śledzić z trybun "Okrąglaka" około 3500 widzów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ronaldinho w Czeczenii. Zaprosił go prezydent

Czy będziesz uczęszczać na mecze KPR Gwardii Opole w "Okrąglaku"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.