Sparingowo: efektowna inauguracja. Orlen Wisła Płock rozgromiła Wybrzeże Gdańsk

Orlen Wisła Płock w swoim pierwszym meczu sparingowym nie miała problemów z odniesieniem zwycięstwa. Wicemistrzowie Polski pokonali Wybrzeże Gdańsk 37:23.

Marcin Górczyński
Michał Daszek WP SportoweFakty / SZYMON ŁABIŃSKI / Na zdjęciu: Michał Daszek

Trener Piotr Przybecki sprawdził w tym meczu swoje dwie siódemki. Szansę dostał każdy z trzech bramkarzy, w tym debiutujący w Wiśle Adam Borbely. Po raz pierwszy koszulkę Nafciarzy założyli też Przemysław Krajewski i Igor Żabić. Z nowych nabytków na parkiecie nie pojawił się jedynie Nemanja Obradović.

W przedsionku sezonu dobrą formę pokazali rozgrywający wicemistrzów Polski, Dan-Emil Racotea i Marko Tarabochia. Wtórował im Tomasz Gębala, który wrócił na parkiet po kontuzji z końcówki zeszłego sezonu. Wybrzeże jednak, głównie za sprawą niesamowitego Pawła Niewrzawy (11 bramek w całym meczu), nie odstawało znacząco od Nafciarzy. Gdańszczanie "pękli" dopiero po przerwie.

Rezerwowi (m.in. Michał Daszek i Sime Ivić) kilka minut po wznowieniu gry powiększyli przewagę do siedmiu bramek. Dobrą zmianę w bramce dał Borbely (4/8), coraz lepiej funkcjonowała obrona i Wisła wychodziła z kontrami. W ostatnich minutach dominacja płocczan nie podlegała dyskusji.

Wysokie zwycięstwo to dobry omen przed rozpoczynającym się w piątek turniejem w niemieckim Ilsenburgu. Na początek zmagań Nafciarze zagrają z MT Melsungen. W imprezie wezmą też udział kolejni przedstawiciele Bundesligi SC Magdeburg i HC Erlangen, szwedzkie Ystads IF i uczestnik Ligi Mistrzów, Aalborg Handbold.