Sparingowo: Stal pewnie wygrała w Ostrowcu Świętokrzyskim

Pierwsze zwycięstwo SPR Stali Mielec w okresie przygotowawczym. W środę zespół Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja wygrał na wyjeździe z pierwszoligowym KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 38:25.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Stal Mielec przygotowuje się do nowego sezonu Materiały prasowe / SPR STAL MIELEC / Stal Mielec przygotowuje się do nowego sezonu
Drużyna z Mielca od początku spotkania dyktowała warunki gry. Świetnie w bramce spisywał się Tomasz Wiśniewski, a w ataku pole do popisu mieli skrzydłowi. Efekt był tak, że po 30 minutach gry Stal miała już siedem goli przewagi (16:9). Po przerwie dołożyła kolejne.

Najwięcej bramek dla zespołu z Podkarpacia zdobyli Paweł Wilk i Łukasz Janyst. Pierwszy trafił siedem razy, drugi - pięciokrotnie. Nieźle wypadł też sprowadzony do klubu Tomasz Mochocki, który rzucił cztery bramki. Dla KSZO sześć goli zanotował były gracz Stali, Grzegorz Sobut.

Mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim był ekipy Lipki i Sondeja trzecim sparingiem w okresie przygotowawczym do sezonu 2017/18. Wcześniej ich zespół zremisował i nieznacznie przegrał z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Kolejny sprawdzian Stal przejdzie w sobotę, gdy zmierzy się na wyjeździe z Azotami Puławy. W tym meczu powinien już wystąpić prawy rozgrywający Matej Sarajlić, który w środę pauzował przez drobny uraz.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski - SPR Stal Mielec 25:38 (9:16)

KSZO Odlewnia: Zając, Piątkowski, Szewczyk - Sobut 6, Falasa 5, Wędrak 4, Bulski 3, Grabowski 2, Antolak 2, Jeżyna 1, Telka 1, Goliszewski 1, Kożeniewski, Cukierski, Kogutowicz, Stańko, Afanasjew

Stal: Wiśniewski. Lipka - Wilk 7, Janyst 5, Basiak 4, Mochocki 4, Ćwięka 3, Krępa 3, Chodara 2, Kawka 2, Kłoda 2, Krupa 2, Skuciński 2, Cuzić 1, Rusin

Czy Stal osiągnie w nadchodzącym sezonie lepszy wynik niż przed rokiem?