Angola zrewanżowała się Polkom. Druga przegrana kadry Krowickiego w Japonii

Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej przegrała z Angolą w Oicie 22:30 (11:18) w swym trzecim meczu podczas tournee po Japonii. W niedzielę Biało-Czerwone zmierzą się z gospodyniami. Będzie to ich ostatnie spotkanie przed powrotem do kraju.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
reprezentantki Polski Materiały prasowe / ZPRP / Na zdjęciu: reprezentantki Polski

To druga porażka Polek w Japonii. Wcześniej zawodniczki Leszka Krowickiego przegrały z reprezentacją Japonii B 21:22 oraz pokonały Angolę 30:28. W sobotę rywalki wzięły srogi rewanż.

Biało-Czerwone goniły wynik praktycznie przez cały mecz. Angola dominowała od startu gry i po kwadransie gry prowadziła już 12:4. Polki, mimo starań, nie były w stanie zniwelować strat. Po pierwszej połowie traciły do rywalek siedem trafień (11:18), po kwadransie drugiej - już dziewięć (15:24).

Najwięcej bramek w sobotnim meczu rzuciła dla kadry Joanna Drabik, która zanotował pięć goli. Po trzy bramki zdobyły Magdalena Balsam i Romana Roszak.

W niedzielę o godz. 6:00 czasu polskiego Biało-Czerwone zmierzą się z Japonkami. Oba zespoły miały spotkać się ze sobą już tydzień temu, ale do meczu nie doszło wtedy przez zagrożenie tajfunem.

Kadra 14 sierpnia wróci do Polski. Kolejne zgrupowanie odbędzie w połowie września, tuż przed pierwszymi meczami eliminacji Euro 2018 z Włoszkami i Słowaczkami.