Kokpit Kibice

Nikołaj Czigarew odwołany. Rosyjski trener oskarżony m.in. o bicie młodych zawodników

Trener reprezentacji Rosji juniorów w piłce ręcznej Nikołaj Czigarew został odwołany za niewłaściwe zachowanie w trakcie mistrzostw świata w Gruzji. Przy okazji Rosjanin został oskarżony o dużo poważniejsze przewinienia.
Karol Borawski
Karol Borawski
piłki do szczypiorniaka WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: piłki do szczypiorniaka

Rosyjskie media donoszą, że Czigarew został odwołany po wtorkowym meczu przeciwko Tunezji (30:31). Trener miał w nieodpowiedni sposób zwracać się do przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF).

W raporcie czytamy, że trener użył "niedopuszczalnego języka i dopuścił się nieodpowiedniego zachowania". W efekcie nałożono na niego grzywnę w wysokości 5000 franków szwajcarskich i zawieszono na dwa mecze.

Zaledwie kilka dni wcześniej trener dopuścił się nieodpowiedniego zachowania w trakcie meczu z Serbią (29:24). Wówczas miał obrażać przedstawicieli własnej federacji, a także zawodników i kibiców.

Prezes Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej (FGR) Sergiej Sziszkariew zdecydował o zawieszeniu Czigarewa. Federacja potępiła zachowanie trenera, określając je jako "niedopuszczalne" oraz "godzące w wizerunek FGR w oczach światowej rodziny piłki ręcznej i społeczności sportowej".

Dla Czigarewa odwołanie z funkcji trenera kadry  może być dopiero początkiem problemów. FGR powiadomiło prokuraturę o zbadanie doniesień dotyczących trenera. Został on oskarżony o korupcję i stosowanie przemocy.

Czigariew miał obrażać swoich młodych podopiecznych i używać wobec nich przemocy fizycznej. Ponadto trener miał przyjmować łapówki w zamian za powołania do kadry.

ZOBACZ WIDEO Maciej Polny: To się należy kibicom

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
lenta.ru

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×