Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

13 zawodników zdało testy do SMS-u ZPRP Gdańsk. Wybrzeże zdominowało nabór

80 szczypiornistów brało udział w egzaminach do NLO SMS ZPPR w Gdańsku. Wyłoniono 13 najlepszych, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w szkole. Opiekunem zespołu będzie Dariusz Tomaszewski.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Rocznik 2001 SMS-u ZPRP Gdańsk Materiały prasowe / Rocznik 2001 SMS-u ZPRP Gdańsk / Rocznik 2001 SMS-u ZPRP Gdańsk

Zawodnicy z rocznika 2001 będą początkowo występować przede wszystkim w Pomorskiej Lidze Juniorów Starszych i w II lidze. Następnym szczeblem w SMS-ie ZPRP jest gra w I lidze. Ostatnie dwa sezony pokazały, że większość absolwentów gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego trafia do PGNiG Superligi, więc warto uczyć się nazwisk młodzieży.

Zdecydowanym zwycięzcą ostatniego naboru jest Wybrzeże Gdańsk. Aż pięciu zawodników z ostatniego, 13-osobowego naboru reprezentuje ten klub. Dwaj z nich to wychowankowie Wybrzeża, trzej kolejni przeszli do tego klubu w ostatnim czasie. Ośmiu kolejnych szczypiornistów reprezentuje osiem różnych klubów.

- Wśród nowych zawodników są m.in. adepci handballu z Warszawy, Bydgoszczy, Płocka, Kostrzynia, Gorzowa, Wągrowca, Kościerzyny, Wielunia i Gdańska. Część z nich przeszła szkolenie w ramach OSPR, część uczyła się podstaw piłki ręcznej w macierzystych klubach - powiedział Maciej Turnowiecki, kierownik drużyny.

Wśród zawodników znajdują się też dwa znane nazwiska. Nabór pozytywnie przeszedł Kacper Ligarzewski, syn Szymona Ligarzewskiego, reprezentujący Wybrzeże oraz Filip Witkowski z Orlenu Wisły Płock, syn Marka Witkowskiego.

Kadra rocznika 2001 SMS-u ZPRP Gdańsk:

Bramka:
Kacper Ligarzewski (SPR Wybrzeże Gdańsk)
Jakub Chuć (MKS Wieluń)

Koło:
Jakub Galus (Energetyk Gryfino)
Sebastian Kaczor (MKS Kusy Kraków)

Lewe rozegranie:
Igor Ślusarski (SPR Wybrzeże Gdańsk)
Michał Olejniczak (UKS Miś Gorzów Wielkopolski)
Marcin Laskowski (Wilanovia Warszawa)

Prawe rozegranie:
Filip Lewandowski (Nielba Wągrowiec)
Wiktor Krajnik (UKS Nukleon Kostrzyń nad Odrą)

Lewe skrzydło:
Cyprian Trzeciński (SPR Wybrzeże Gdańsk)
Michał Iwańczuk (SPR Wybrzeże Gdańsk)

Prawe skrzydło:
Filip Witkowski (Wisła Płock)
Krzysztof Kovaćs (SPR Wybrzeże Gdańsk)

ZOBACZ WIDEO: Pierwszy gol Piotra Chrapkowskiego w Bundeslidze. Piotr Wyszomirski solidny w starciu z RNL


Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!
Czy treningi w SMS-ie pomagają młodym zawodnikom?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
 • Matthias Wolff Zgłoś komentarz
  Gd-Sp, jak się domyślam lokalny rywalu Wybrzeża ze Spójni Gdynia, spuść trochę powietrza. Rolą SMS jest szkolenie dla poszczególnych kadr narodowych, wiec drugorzędną rzeczą jest ich
  Czytaj całość
  przynależność klubowa. Idac Twoim tokiem rozumowania to SMS w Kielcach powołany w tym roku przez ZPRP w ogóle nie powinien powstać. Dyrektorem został dyrektor sportowy Vive Kielce, jego zastępcą jeden z bramkarzy klubu, cała kadra jest z Vive. Będą szkolić dla Płocka? Pewnie nie, ale powtarzam celem nie jest klub tylko kadra, a zawodnicy z SMS idą tam gdzie jest dobra praca z młodzieżą i gdzie dalej mogą się rozwijać. Teraz pięciu z rocznika 98, uczestnikow MŚ w Gruzji, poszło do Opola. Dlaczego np nie do Puław, bo w Puławach jako młody kontrakt musisz podpisać na 10 lat. Poznaj trochę realia zanim będziesz coś pisać. A tak na marginesie w Spójni Gdynia jest bodajże 9 absolwentów SMS. Pozdrawiam z Berlina były wychowanek placowki
  • Ryszard Katner Zgłoś komentarz
   No niestety z tym Prezesem Polska P.Ręczna jest na dnie
   • marze Zgłoś komentarz
    W 100 % zgadzam się z moim przedmówcą co do totalnej prywaty w gdańskim SMS odnośnie przeprowadzonego naboru i nietylko. Dodam więcj. Skoro szkoli się w tym roczniku tylko 13 zawodników
    Czytaj całość
    /w tym 5 dla lokalnego klubu/ to czemu to ma służyć skoro na boisku w meczu do protokołu wpisuje się 16 zawodników. Jednym słowem zero rywalizacji już na etapie szkolenia młodzieży do niczego nie prowadzi. W mojej ocenie min to 24-25 osób winno być szkolonych w takim SMS. Odrębny temat kadra szkoląca w tej szkole. Od lat osoby tam zatrudnione również prowadzą różne kadry narodowe i jakie osiągnęły wyniki. ZADNYCH. Czy naprawdę tacy trenerzy powinni szkolić następców do naszej reprezentacji bo chyba o to chodziło w utworzeniu SMS.
    • GD-SP Zgłoś komentarz
     No to wychodzi "ładna" prywata! Związek będzie szkolił poprzez SMS zawodników dla Wybrzeża! Czy nie lepiej by było aby do tej szkoły zaciągać i szkolić zawodników z małych
     Czytaj całość
     ośrodków gdzie grupy seniorskie nie istnieją? Ciekawe jakimi kategoriami osoby kwalifikujące zawodników się kierowali? Czy takimi jak kiedyś z Bieleckim? A czy nie lepiej zamiast tych 5 z Wybrzeża "wybrać" zawodników którzy mają warunki np. 2 metry? Przecież Wybrzeże szkoli zawodników, jest szkoła i internat na Żabiance blisko hali AWFiS gdzie gra zespół Ligi Zawodowej! Nie szukam sensacji,ale mam wrażenie że "zadziałała " prywata"!
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×