Sparingowo: UKS PCM słabszy od Energi AZS

UKS PCM Kościerzyna przegrał w Nowej Karczmie z Energą AZS Koszalin 24:26 w meczu sparingowym. 8 bramek dla zwycięskiej drużyny rzuciła reprezentantka Polski, Romana Roszak.

Michał Gałęzewski
zawodniczki Energi AZS Koszalin WP SportoweFakty / MARCIN CHYŁA / Na zdjęciu: zawodniczki Energi AZS Koszalin

Sytuacja obu drużyn u progu sezonu mocno się różni. Dariusz Męczykowski miał do swojej dyspozycji zaledwie dziesięć zawodniczek, a Energa AZS Koszalin aż o pięć więcej. Doświadczenie również leżało po stronie drużyny z województwa zachodniopomorskiego. Już początek spotkania pokazał, że gospodyniom będzie ciężko.

Energa AZS zaczęła bardzo mocno. Skuteczna była Dominika Grobelska, a po trafieniu Kingi Lalewicz, w 12. minucie spotkania na tablicy wyników widniał już rezultat 3:8. UKS PCM się jednak nie poddał, a sygnał do ataków dała Magdalena Ziółkowska. Bardzo szybko drużyna z Kaszub zbliżyła się na zaledwie dwie bramki różnicy.

Tuż przed przerwą ponownie zaczął jednak atakować zespół prowadzony przez Anitę Unijat, a pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 10:15, a wynik po 30 minutach ustaliła Paula Mazurek. Po zmianie stron wydawało się, że Enerdze AZS nic już nie zaszkodzi.

Jeszcze w 44. minucie, gdy do kościerskiej bramki trafiła Klaudia Domaros, było 18:23 dla koszalinianek. Mająca krótszą ławkę drużyna UKS-u PCM potrafiła się zbliżyć na dwie bramki różnicy, a dobrą końcówkę spotkania miała Malwina Hartman. Gospodynie ostatecznie przegrały 24:26, jednak z pewnością pokazały charakter.

UKS PCM Kościerzyna - Energa AZS Koszalin 24:26 (10:15)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Liskowska - Hartman 5, Ziółkowska 5, Krajewska 5, Rogożeńska 4, Mokrzka 2, Gędłek 1, Belter 1, Sus 1.