PGNiG Superliga: mecz bramkarzy w Lubinie. Zagłębie pokonało MKS Kalisz

MKS Zagłębie Lubin wykorzystało atut swojego parkietu i pokonało przed swoją publicznością MKS Kalisz (32:28). To dla ekipy Bartłomieja Jaszki druga wygrana z rzędu w PGNiG Superlidze. Znacznie przyczynił się do niej MVP spotkania, Anderson Mollino.

Małgorzata Boluk
Materiały prasowe / ZAGŁĘBIE LUBIN / PGNIG SUPERLIGA
Zagłębie rozpoczęło starcie drugiej kolejki od potężnego uderzenia i w 6. minucie meczu prowadziło z beniaminkiem już pięć do jednego. Był to efekt interwencji Patryka Małeckiego oraz bardzo dobrze zorganizowanej defensywy.

MKS Kalisz przez długi czas nie mógł znaleźć sposobu na obronę gospodarzy i po kwadransie zawodów przegrywał w Lubinie różnicą siedmiu bramek. Ekipa przyjezdnych odżyła, gdy z pomocą przyszedł Edin Tatar.

Po zabójczym kontrataku Dzianisa Kryckiego zespół gości zniwelował w 27. minucie rywalizacji straty do dwóch trafień. Atmosfera na parkiecie zgęstniała. Tuż przed końcem pierwszej połówki bezpośrednią czerwoną kartkę ujrzał Łukasz Kobusiński. Za co? Za atak z tyłu na rękę wyskakującego do rzutu Michała Stankiewicza.

Tuż po zmianie stron pomocy medycznej po zderzeniu podczas interwencji w obronie potrzebował Michał Bałwas. Zawodnik przez długi czas nie podnosił się z parkietu i przelewał się przez ręce medyków. Najprawdopodobniej stracił na chwilę przytomność, a później z trudem doszedł o własnych siłach na ławkę rezerwowych.

Na lubińskim parkiecie nieprzerwanie trwała zacięta wymiana ciosów. Emocje wzrosły jeszcze bardziej, gdy do upragnionego wyrównania doprowadził w 37. minucie Kirył Kniaziew. Pożar ugasił jednak Mikołaj Szymyślik, który wziął odpowiedzialność na swoje barki.

Na chwilę, ponieważ zespół z Kalisza w 47. minucie mógł znów rzucić na remis. Arcyważnej bramki gości nie było, a Zagłębie trafiło do siatki przeciwników sześć razy z rzędu. Na 180 sekund przed końcem pojawił się na boisku Bartłomiej Jaszka i wywalczył zaledwie kilkanaście sekund później rzut karny, który wykorzystał Arkadiusz Moryto (30:24). MKS zniwelował część strat dzięki świetnej końcówce Artura Bożka. Choć apetyty były duże, kaliszanie na pierwszą wygraną muszą jeszcze cierpliwie poczekać.

MKS Zagłębie Lubin - MKS Kalisz 32:28 (17:14)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Stankiewicz 2, Przysiek 4 , Kużdeba 2, Mrozowicz 3, Pawlaczyk, Gębala, Szymyślik 3, Czuwara 3, Pietruszko, Jaszka, Moryto 7, Mollino 8