Bundesliga: Hannover wciąż zadziwia, Piotr Chrapkowski z trzecią porażką

Piąty mecz, piąte zwycięstwo. TSV Hannover-Burgdorf pokonał SC Magdeburg i z kompletem punktów prowadzi w tabeli. Dla Piotra Chrapkowskiego i kolegów była to trzecia porażka w tym sezonie.
Marcin Górczyński
Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Zawodnicy Hannoveru-Burgdorf

Takiego scenariusza nie spodziewał się nikt. Hannover - rozczarowujący w poprzednim sezonie - odprawia kolejnych faworytów. Pod wodzą Antonio Carlosa Ortegi poradzili już sobie z THW Kiel i Flensburgiem, więc sukces z Magdeburgiem nie był już tak wielkim zaskoczeniem, co nie zmienia faktu, że Kai Haefner i jego koledzy są rewelacją rozgrywek.

Przebieg spotkania nie zwiastował triumfu Hannoveru. Do 40. minuty wysoko prowadzili Gladiatorzy (z Piotrem Chrapkowskim w środku obrony). Problemy zaczęły się, gdy na dwie minuty parkiet musiał opuścić reprezentant Polski. Fabian Bohm i Casper Mortensen zmniejszyli dystans do jednej bramki (21:22), choć Hannover drugą połowę zaczynał z czterobramkową stratą. I wtedy rozpętała się handballowa burza.

Seryjnie zaczął trafiać Mads Christiansen. Lider Magdeburga zakończył mecz z aż 12 bramki, co jest o tyle dziwne, że odkąd trafił do Bundesligi, bardziej przydawał się w obronie. Hannover odpowiadał golami Mortensena. Duńczyk pewnie egzekwował karne, pomylił się wprawdzie raz, ale wpadka nie odbiła się na wyniku. Po jego dziewiątym trafieniu na tablicy pojawił się wynik 31:29, a zwycięstwo przypieczętował Torge Johannsen.

Chrapkowski rzucił jedną bramkę i dostał dwuminutowe wykluczenie.

Status niepokonanych utrzymali też szczypiorniści Fuechse Berlin. Lisy chcą wykorzystać słabszą formę faworytów i celują w pierwszą trójkę. Na razie wszystko ku temu zmierza, choć z Huettenberg byli blisko sensacyjnej straty punktu. Dopiero gole Erika Schmidta i Petara Nenadicia w dwóch ostatnich minutach uspokoiły sytuację. W barwach beniaminka Bundesligi wystąpił Szymon Sićko. 20-latek zapisał się w protokole jednym golem.

Niespodzianka w Lemgo. TBV dowiózł do końca remis z Melsungen. Zespołowi nie pomógł Piotr Wyszomirski, który spędził na parkiecie zaledwie dwie minuty i nie odbił rzutu.