Bundesliga: Hannover wciąż zadziwia, Piotr Chrapkowski z trzecią porażką

Piąty mecz, piąte zwycięstwo. TSV Hannover-Burgdorf pokonał SC Magdeburg i z kompletem punktów prowadzi w tabeli. Dla Piotra Chrapkowskiego i kolegów była to trzecia porażka w tym sezonie.

Marcin Górczyński
Zawodnicy Hannoveru-Burgdorf Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Zawodnicy Hannoveru-Burgdorf

Takiego scenariusza nie spodziewał się nikt. Hannover - rozczarowujący w poprzednim sezonie - odprawia kolejnych faworytów. Pod wodzą Antonio Carlosa Ortegi poradzili już sobie z THW Kiel i Flensburgiem, więc sukces z Magdeburgiem nie był już tak wielkim zaskoczeniem, co nie zmienia faktu, że Kai Haefner i jego koledzy są rewelacją rozgrywek.

Przebieg spotkania nie zwiastował triumfu Hannoveru. Do 40. minuty wysoko prowadzili Gladiatorzy (z Piotrem Chrapkowskim w środku obrony). Problemy zaczęły się, gdy na dwie minuty parkiet musiał opuścić reprezentant Polski. Fabian Bohm i Casper Mortensen zmniejszyli dystans do jednej bramki (21:22), choć Hannover drugą połowę zaczynał z czterobramkową stratą. I wtedy rozpętała się handballowa burza.

Seryjnie zaczął trafiać Mads Christiansen. Lider Magdeburga zakończył mecz z aż 12 bramki, co jest o tyle dziwne, że odkąd trafił do Bundesligi, bardziej przydawał się w obronie. Hannover odpowiadał golami Mortensena. Duńczyk pewnie egzekwował karne, pomylił się wprawdzie raz, ale wpadka nie odbiła się na wyniku. Po jego dziewiątym trafieniu na tablicy pojawił się wynik 31:29, a zwycięstwo przypieczętował Torge Johannsen.

Chrapkowski rzucił jedną bramkę i dostał dwuminutowe wykluczenie.

Status niepokonanych utrzymali też szczypiorniści Fuechse Berlin. Lisy chcą wykorzystać słabszą formę faworytów i celują w pierwszą trójkę. Na razie wszystko ku temu zmierza, choć z Huettenberg byli blisko sensacyjnej straty punktu. Dopiero gole Erika Schmidta i Petara Nenadicia w dwóch ostatnich minutach uspokoiły sytuację. W barwach beniaminka Bundesligi wystąpił Szymon Sićko. 20-latek zapisał się w protokole jednym golem.

Niespodzianka w Lemgo. TBV dowiózł do końca remis z Melsungen. Zespołowi nie pomógł Piotr Wyszomirski, który spędził na parkiecie zaledwie dwie minuty i nie odbił rzutu.

DKB Handball Bundesliga, 5. kolejka:

TSV Hannover-Burgdorf - SC Magdeburg 32:30 (13:17)
Najwięcej bramek: dla Hannoveru - Casper Mortensen 9, Torge Johannsen 6; dla Magdeburga - Mads Christiansen 12, Robert Weber 7, (...), Piotr Chrapkowski 1

TV 05/07 Huettenberg - Fuechse Berlin 28:30 (16:16)
Najwięcej bramek: dla Huettenberg - Daniel Werning 7, Dominik Mappes, Vladan Lipovina - po 4, (...), Szymon Sićko 1; dla Fuechse - Petar Nenadić 9, Paul Drux, Mattias Zachrisson, Fabian Wiede - po 4

TBV Lemgo - MT Melsungen 26:26 (13:12)
Najwięcej bramek: dla Lemgo - Isaias Guardiola 5, Christoph Theuerkauf, Tim Hornke - po 4, (...), Piotr Wyszomirski; dla Melsungen - Julius Kuehn 8, Dener Jaanimaa 7

TVB 1898 Stuttgart - TSG Lu-Friesenheim 25:22 (13:12) Najwięcej bramek: dla TVB - Bobby Schagen 9, Stefan Salger 6; dla Friesenheim - Denni Djozić, Pascal Durak, Gunner Dietrich, Jan Remmlinger - po 4