PGNiG Superliga: egzekucja w Mielcu. PGE Vive wykonało zadanie

W Mielcu scenariusz jak z wielu meczów ligowych Vive. Szybko wypracowane prowadzenie i kontrola spotkania. Mistrzowie Polski gładko pokonali Stal w 4. kolejce PGNiG Superligi (39:22).

Marcin Górczyński
zawodnicy PGE Vive Kielce Materiały prasowe / PGE VIVE KIELCE / ANNA BENICEWICZ-MIAZGA / Na zdjęciu: zawodnicy PGE Vive Kielce

Oba zespoły miały w nogach (i głowach) weekendowe starcia. Stal Mielec dwa dni wcześniej wróciła rozczarowana z Kalisza, gdzie przegrała 27:30. Nie lepsze humory w Vive. Kielczanie stracili punkty z Mieszkowem Brześć na inaugurację Ligi Mistrzów.

Przed meczem w Mielcu cel mistrzów Polski było jasny. Wygrać i przy okazji zaoszczędzić jak najwięcej sił przed rywalizacją z THW Kiel. Wszystko potoczyło się po myśli Vive. Objęli wysokie prowadzenie już w 10. minucie (2:6) i ani na moment nie stracili kontroli nad potyczką. Dorobek Stali długo wyglądał natomiast katastrofalnie. Sporo niewykorzystanych okazji i zaledwie trzy bramki na koncie przez 15 minut gry.

Gospodarzy poderwał po przerwie Matej Sarajlić, ale Chorwat trafiał przy ponad dziesięciobramkowej stracie. Vive spokojnie wykonywało swoje zadanie. Szansę wykorzystał Bartłomiej Bis, mielecką bramkę ostrzeliwał Michał Jurecki, kolejne superligowe gole kolekcjonował Blaż Janc, interwencjami pogrążał rywali Sławomir Szmal (41 proc. skuteczności). Zresztą od 30. minuty zaczęło się odliczanie wsteczne. W tym spotkaniu nie mogło już się wydarzyć wiele więcej niż powiększanie przewagi przez Vive. Tuż przed końcem mistrzowie Polski ostatecznie dobili Stal za sprawą goli Mateusza Jachlewskiego i Darko Djukicia.