PGNiG Superliga: zwycięstwo Piotrkowianina zgodne z założonym planem

Piłkarze ręczni Piotrkowianina odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017/2018 w męskiej PGNiG Superlidze. W spotkaniu 4. kolejki podopieczni Dmytro Zinchuka pokonali MKS Kalisz 33:26 (19:15).

Michał Ostafijczuk
Szymon Woynowski WP SportoweFakty / KRZYSZTOF BETNEROWICZ / Na zdjęciu: Szymon Woynowski

W drużynie Piotrkowianina pierwsze skrzypce grał Stanisław Makowiejew. Doświadczony rozgrywający pojawił się na boisku z kontuzjowaną nogą, ale mimo tego raz za razem jego rzuty znajdowały drogę do bramki rywala. Po wyrównanym pierwszym kwadransie gospodarze zbudowali sobie przewagę, a do przerwy wygrywali 19:15.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Marcin Schodowski. Powołany ostatnio do reprezentacji Polski bramkarz Piotrkowianina popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, które pozwoliły wyprowadzić szybkie i skuteczne kontry. Na kwadrans przed końcem było 28:22 i stało się jasne, że drużyna z Piotrkowa musi wygrać mecz i dopisać do swojego dorobku cztery punkty. Ostateczny wynik spotkania to 33:26, a wynik ustalił równo z syreną Kirył Kniaziew.

- Zaczęliśmy tak sobie, to goście do 13. minuty prowadzili, ale później udało nam się zbudować kilkubramkową przewagę. Po przerwie świetnie bronił Marcin Schodowski, wyprowadzaliśmy szybkie kontry i pewnie wygraliśmy. Chciałem podziękować fizjoterapeutom dzięki którym mogłem dziś zagrać. Postawili mnie w tygodniu na nogi - powiedział Stanisław Makowiejew.

Piotrkowianin - MKS Kalisz 33:26 (19:15)

Piotrkowianin: Procho, Schodowski - Mróz 3, Urbański 1, Woynowski 2, Iskra 5, Każmierczak, Swat 4/2, Góralski 7, Surosz 2, Andreou, Pożarek 1, Achruk, Makowiejew 7, Pacześny 1, Rutkowski