I liga grupa A: pierwsza wygrana OKPR Warmii Energa Olsztyn

W kończącym 4. kolejkę meczu I ligi grupy A piłkarzy ręcznych OKPR Warmia Energa Olsztyn pewnie pokonała Orlen Wisłę II Płock 29:18 (16:8).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Zawodnicy Warmii WP SportoweFakty / ANNA KOWALSKA / Na zdjęciu: Zawodnicy Warmii

To premierowy triumf zespołu Daniela Żółtaka w sezonie. Dzięki zwycięstwu Warmia opuściła ostatnie miejsce w tabeli, ale awansowała jedynie na pozycję barażową.

Losy spotkania rozstrzygnięte były już przed przerwą - po 30 minutach gry gospodarze prowadzili bowiem 16:8. Do wygranej ekipę z Olsztyna poprowadzili Paweł Deptuła i Marcin Malewski, którzy rzucili po osiem bramek.

Kolejne mecze I ligi mężczyzn w nadchodzący weekend. Warmię czeka mecz w Koszalinie, a Orlen Wisła II podejmie Mazura Sierpc.

I liga grupa A, 4. kolejka:

OKPR Warmia Energa Olsztyn - Orlen Wisła II Płock 29:18 (16:8) Najwięcej bramek: dla Warmii - Paweł Deptuła, Marcin Malewski - po 8, Michał Sikorski 4; dla Orlen Wisły - Miłosz Rupp 7, Aleksander Kondracki, Leon Sowul - po 3