PGNiG Superliga: MMTS Kwidzyn po raz drugi zwycięski na Dolnym Śląsku

Szczypiorniści Chrobrego w spotkaniu 5. kolejki PGNiG Superligi nie sprostali drużynie MMTS-u, przegrywając we własnej hali 23:26. Kwidzynianie po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Lubinie zaliczyli drugą wygraną pod rząd na Dolnym Śląsku.

Sabina Szydłowska
drużyna MMTS-u Kwidzyn WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: drużyna MMTS-u Kwidzyn
Głogowsko-kwidzyńskie potyczki zawsze były zacięte i pasjonujące oraz obfitowały w sporą dozę emocji na parkiecie. W okresie przygotowawczym do sezonu obie siódemki zmierzyły się ze sobą dwukrotnie. Ówcześnie to zespół z Kwidzyna dwa razy okazał się lepszy. Jak okazało się w niedzielny wieczór również w pojedynku o ligowe punkty udowodnił swoją wyższość nad drużyną z Głogowa.

Przed pierwszym gwizdkiem miała miejsce miła uroczystość. Wieloletni kapitan Chrobrego Marek Świtała uhonorowany został z okazji zdobycia 2 tysięcy bramek w PGNiG Superlidze.

Wynik spotkania dopiero w 5. minucie otworzył Paweł Genda. Chwilę później premierowe trafienie dla gospodarzy z rzutu karnego po dobitce zdobył Adam Babicz. Kolejne minuty to gra bramka za bramkę. W 10. minucie Damian Krzysztofik dał swojej ekipie pierwsze tego dnia prowadzenie w meczu. Jednak cztery kolejne trafiania padły łupem gości. Głogowianom szybko udało się zniwelować straty i na 9 minut przed końcem pierwszej połowy Rafał Stachera pięknym rzutem przez całe boisko do pustej bramki wyrównał stan pojedynku. Do przerwy, to już gra bramka za bramkę i zespoły do szatni zeszły przy minimalnym prowadzeniu Chrobrego 12:11.

Bramki Mariusza Gujskiego i Świtały po zmianie stron podwyższyły prowadzenie gospodarzy i wydawać się mogło, że to właśnie miejscowi przejmą inicjatywę na boisko. Nic bardziej mylnego! Siedem kolejnych trafień MMTS-u przy zaledwie jednym z rzutu karnego głogowian zupełnie zmienił obrót wydarzeń i w 44. minucie to zespół z Dolnego Powiśla prowadził 18:15. Szkoleniowiec Jarosław Cieślikowski chcąc przerwać złą passę swojej drużyny poprosił o czas. Uwagi trenera na niewiele się zdały, bowiem dwie kolejne bramki padły łupem... przyjezdnych. Chrobremu sporo problemów sprawiała bardzo dobrze funkcjonująca obrona rywali, świetnie wspierana w bramce przez Bartosza Dudka.

Głogowianie nie składali jednak broni i mimo, że akcje w ofensywie nie układały się tak, jak by sobie tego życzyli zniwelowali straty do 2 trafień i mieli szansę na bramkę kontaktową. Zmarnowany rzut karny Babicza niewykluczone, że zaprzepaścił szansę na odwrócenie losów tego meczu. W odpowiedzi trzy kolejne bramki rywali przypieczętowały ich zwycięstwo w hali im. Ryszarda Matuszaka. Ostatecznie kwidzynianie wygrali w Głogowie 26:23 i dopisali na swoje konto komplet aż 4 punktów. Po ubiegłotygodniowym triumfie w Lubinie, zawodnicy MMTS-u odnieśli drugie wyjazdowe zwycięstwo na Dolnym Śląsku.