Bundesliga: doskonały występ Rojewskiego. Flensburg bez zwycięstwa przed przyjazdem do Kielc

Czwartek nie był dobrym dniem dla Polaków występujących w DKB Handball Bundeslidze. Andrzej Rojewski spisał się co prawda bardzo dobrze, ale jego SC DHfK Lipsk uległo Fuechse Berlin. Kolejną porażkę zanotowała także ekipa Szymona Sićko.

Aneta Szypnicka-Staniec
Andrzej Rojewski WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Andrzej Rojewski
Jedenaście trafień Philippa Webera i sześć bramek Andrzeja Rojewskiego nie wystarczyło, by pokonać Lisy z Berlina. Spotkanie w Lipsku było wyrównane już od samego początku, ale to końcówka przyniosła największe emocje. Jeszcze na niespełna czterdzieści sekund przed końcem na tablicy wyników widniał remis 30:30. Goście, a dokładnie Steffen Faeth, zdołał jednak wykorzystać ostatnią piłkę i w efekcie zdobyć komplet punktów.

Z porażką musiał sobie także poradzić Szymon Sićko. Jego drużyna tym razem znacząco uległa na wyjeździe mistrzom Niemiec - Rhein-Neckar Loewen. Beniaminek nie miał większych szans w starciu z doświadczonymi rywalami, chociaż bardzo dobrze spisywał się w pierwszych minutach spotkania. Przyjezdni kilkukrotnie wyszli nawet na dwubramkowe prowadzenie. Sił na toczenie wyrównanej walki starczyło im jednak na niespełna 24 minuty. Później zdecydowanie lepiej spisywali się gospodarze. Do Lwów należała przede wszystkim druga połowa meczu. Rhein Neckar grało konsekwentnie i z minuty na minutę powiększało swoją przewagę, a ostatecznie wygrało 31:21. Szymon Sićko nie zdobył ani jednej bramki.

Już w niedzielę dojdzie natomiast do starcia Ligi Mistrzów, w którym PGE VIVE podejmie SG Flensburg-Handewitt. Niemcy przed przyjazdem do Kielc musieli się  pogodzić z podziałem punktów, wynikiem 28:28 zakończył się bowiem ich pojedynek z Frisch Auf! Goeppingen. Szansy na zwycięstwo nie wykorzystał Kentin Mahe, który w ostatniej akcji meczu popełnił błąd.

DKB Handball Bundesliga:

MT Melsungen - TSV Hannover-Burgdorf 31:29 (15:15)
Najwięcej bramek: dla Melsungen - Julius Kuhn 9, Dener Jaanimaa 6, Marino Marić 5, Jeffrey Boomhouwer 4; dla TSV - Casper Mortensen 9, Morten Olsen 4, Timo Kastening, Kai Haener - po 3

SC DHfK Lipsk - Fuechse Berlin 30:31 (12:14)
Najwięcej bramek: dla SC - Philipp Weber 11, Andrzej Rojewski 6, Niclas Pieczkowski 4 ; dla Fuechse - Steffen Faeth 9, Hans Lindberg 5, Fabian Wiede 5, Bjarki Mar Elisson 4, Petar Nenadić 4

Rhein-Neckar Loewen - TV 05/07 Huettenberg 31:21 (15:12)
Najwięcej bramek: dla RNL - Harald Reinkind, Andy Schmid - po 7, Patrick Groetzki 6, Jerry Tollbring 5; dla TV O5/07 - Valadan Lipovina 5, Jannik Hofmann, Mario Fernandes - po 3

Frisch Auf! Goeppingen - SG Flensburg-Handewitt 28:28 (13:13)
Najwięcej bramek: dla Frisch Auf! - Kresimir Kozina, Tim Kneule - po 5, Daniel Fontaine 4,; dla SG - Rasmus Lauge Schmidt 8, Lasse Svan 5, Hampus Wanne - po 5, Kentin Mahe 4

TSG Lu-Friesenheim - TSV GWD Minden 21:21 (10:11)
Najwięcej bramek: dla TSG - Denni Djozic 6, Feld Alexander 4, David Schmidt 3; dla Minden - Aleksandar Svitlica 6, Christoffer Rambo 5, Dalibor Doder, Marian Michalczik - po 3

HC Erlangen - THW Kiel 20:31 (10:14) Najwięcej bramek: dla HC - Uros Bundalo, Marcus Lars Enstrom, Jonas Link - po 3; dla THW - Marko Vujin, Steffen Weinhold - po 6, Niclas Ekberg 5, Ole Rahmel, Lukas Nilsson - po 3