Bundesliga: deklasacja w meczu na szczycie tabeli. Rhein-Neckar z imponującym zwycięstwem

W 10. kolejce DKB Handball Bundesligi doszło do prawdziwego hitu - Rhein-Neckar Loewen podjęło rewelację tegorocznych rozgrywek - TSV Hannover-Burgdorf. Gospodarze byli jednak dla rywali bezlitośni.
Aneta Szypnicka
Getty Images / Sascha Klahn / Gudjon Valur Sigurdsson

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

"Lwy" potwierdziły dobrą formę, jaką prezentują w ostatnim czasie w rodzimych rozgrywkach. Zwycięstwo 35:23 z TSV Hannover-Burgdorf to już piąta z rzędu wygrana mistrzów Niemiec. Wynik ten jest o tyle cenny, że odniesiony w starciu z przeciwnikiem, który jest objawieniem tegorocznych rozgrywek i dotychczas zajmował pozycję lidera tabeli.

W SAP Arenie nie pomógł jednak Kai Haefner - lider zespołu gości, natomiast świetny dzień w szeregach gospodarzy mieli Mads Mensah Larsen (autor ośmiu trafień), Rafael Baena oraz Gudjon Valur Sigurdsson (obaj rzucili po sześć bramek).

Rhein-Neckar zaczęło od bardzo mocnego uderzenia. Przyjezdni na swoje pierwsze trafienie musieli czekać aż do 9. minuty. Tymczasem Lwy miały już wtedy na swoim koncie sześć oczek, a przed sobą stłamszonych i bezradnych rywali. Dobre otwarcie zaliczył w bramce Mikael Appelgren, a szczypiorniści z Hannoveru grali jakby mieli splątane nogi.

Przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę i jeszcze przed końcem pierwszej połowy urosła do dziesięciu bramek. Przed przerwą goście zdołali jednak zmniejszyć starty do ośmiu trafień i do szatni schodzili przegrywając 9:17.

Druga partia jednak w żaden sposób nie zmieniła obrazu gry. Podopieczni Nikolaja Jacobsena spokojnie mogli kontrolować wynik meczu. Goście wreszcie przełamali złą passę w ofensywie, ale przy tak ogromnej przewadze zawodnicy Lwów mogli sobie pozwolić na nieco rozprężenia. Chociaż te dwa kwadranse były nieco bardziej wyrównane, gospodarze pewnie zwyciężyli 35:23 i objęli prowadzenie w tabeli.