MKS Piotrcovia - Energa AZS Koszalin: Kosztowny postój gospodyń

Ostatnie dwadzieścia minut zdecydowało o wygranej Energi AZS Koszalin w spotkaniu 5. kolejki żeńskiej PGNiG Superligi. Podopieczne Anity Unijat bezlitośnie wykorzystały przestój piłkarek ręcznych Piotrcovii.

Michał Ostafijczuk
zawodniczki Energi AZS-u Koszalin WP SportoweFakty / MARCIN CHYŁA / Na zdjęciu: zawodniczki Energi AZS-u Koszalin

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które w 3. minucie po trafieniach Romany Roszak i Pauli Mazurek prowadziły 2:0. Piotrcovia szybko jednak odrobiła straty i już po chwili było 4:2. Drużyny zdobywały bramki seriami. Rzucały po 3-4 gole z rzędu, po czym traciły skuteczność. Do przerwy 15:13 prowadził zespół z Koszalina, a wynik pierwszej połowy ustaliła Monika Michałów.

Po zmianie stron do głosu doszła Piotrcovia. Od stanu 18:18 podopieczne Rafała Przybylskiego rzuciły trzy bramki (Paulina Marszałek 2, Andjela Ivanović) i w 42. minucie było 21:18. Od tego momentu gospodynie zupełnie stanęły w ataku. AZS Energa rzuciła aż osiem bramek pod rząd i dopiero trafienie Moniki Kopertowskiej w 52. minucie przerwało strzelecką niemoc Piotrcovii. W tym momencie było już jednak 22:26 dla koszalinianek i stało się jasne, że to one zdobędą w Piotrkowie komplet punktów.

- Najgorszy był ten przestój od 42. do 52. minuty, nie potrafiliśmy stworzyć sobie dogodnych sytuacji. Zabrakło nam kreatywności. Podobną sytuacja miała miejsce podczas meczu z Perłą Lublin, jeśli przez kilka minut nie rzuca się żadnej bramki z takimi zespołami, to tak się to potem kończy – podsumował trener Piotrcovii Rafał Przybylski.

MKS Piotrcovia - Energa AZS Koszalin 24:30 (13:15)

MKS Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Kucharska 3, Matyja 5, Kopertowska 3, Marszałek 7/2, Wypych 1, Wasilewska 2, Ivanović 2, Belmas, Despodovska, Wyrzychowska 1.
Trener: Przybylski