I liga: pewny triumf Nielby, Mazur Sierpc wydarł wygraną Orlen Wiśle

W 5. kolejce I ligi mężczyzn grupy A doszło w Płocku do konkursu rzutów karnych. Rezerwy Orlen Wisły były bardzo bliskie zwycięstwa, ale dwa punkty powędrowały na konto Mazura Sierpc. W niedzielę triumfowały też Nielba Wągrowiec i Czuwaj Przemyśl.

Małgorzata Boluk
Polskie juniorki przygotowują się do MŚ U-18 Getty Images / Polskie juniorki przygotowują się do MŚ U-18
Niedzielna rywalizacja w grupie A rozpoczęła się od starcia na terenie rezerw Orlen Wisły. Ten bój lepiej rozpoczął MKS Mazur Sierpc, który po trafieniach Adriana Prątnickiego i Damiana Piórkowskiego zbudował w 9. minucie dystans wynoszący trzy bramki.

Od tego momentu zespół Nafciarzy spisywał się dużo lepiej i z dużą pomocą Miłosza Ruppa doprowadził do remisu, a po zmianie stron objął prowadzenie. Jeszcze w 59. minucie meczu wszystko było w rękach gospodarzy (20:17), ale drużyna gości zaliczyła świetny finisz. MKS wyrównał za sprawą Łukasza Białaszka oraz Łukasza Lisickiego, a następnie wygrał emocjonujący konkurs rzutów karnych.

Emocji zabrakło z kolei w Żukowie, gdzie od początku do końca dominowała MKS Nielba Wągrowiec. Ekipa przyjezdnych na pięć minut przed końcem prowadziła różnicą aż dwunastu bramek, jednak SPR GKS zdążył zniwelować część strat i ostatecznie licznik zatrzymał się na liczbie dziewięć.

Jednostronny pojedynek odbył się także w Przemyślu. Czuwaj w starciu z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski bez problemów zainkasował komplet punktów i awansował na pierwsze miejsce w grupie B.