Liga Mistrzów: drużyna Michała Szyby dalej niepokonana na własnym terenie

Ekipa Kadetten Schaffhausen z Michałem Szybą w składzie odniosła trzecie zwycięstwo we własnej hali. W 5. kolejce Ligi Mistrzów, w dramatycznych okolicznościach, pokonała 25:24 Skjern Handbold.

Wiktor Gumiński
Gabor Csaszar z piłką WP SportoweFakty / SZYMON ŁABIŃSKI / Gabor Csaszar z piłką
Długo wydawało się, że szwajcarski klub tym razem niczego nie będzie w stanie przed swoją publicznością wskórać. W pierwszej części gry jego zawodnicy zupełnie nie potrafili znaleźć sposobu na powstrzymanie Markusa Olssona, który zdobył dla Skjern aż 5 bramek. W dużej mierze to one sprawiły, że na półmetku goście prowadzili 13:9.

I to również oni lepiej weszli w drugą połowę. W 39. minucie wygrywali już 17:11 i zanosiło się, że nic ich nie zatrzyma. Wtedy jednak swoje wielkie umiejętności pokazał węgierski rozgrywający Kadetten Gabor Csaszar.

To on wziął na siebie ciężar gry ofensywnej w kluczowych momentach. Zdobył cztery z pięciu ostatnich goli dla swojego zespołu. Dzięki nim najpierw, w 56. minucie, gospodarze doprowadzili do remisu 24:24, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Michał Szyba zakończył spotkanie z 1 golem. Łącznie oddał 3 rzuty na bramkę.

Liga Mistrzów, 5. kolejka (grupa C):

Kadetten Schaffhausen - Skjern Handbold 25:24 (9:13) Najwięcej bramek: dla Kadetten - Gabor Csaszar 9, Gharehlou Norouzinezhad, Johan Koch - po 3 [...] Michał Szyba 1; dla Skjern - Markus Olsson 6, Bjarte Myrhol, Rene Rasmussen - po 4