Liga Mistrzów: drużyna Michała Szyby dalej niepokonana na własnym terenie

Ekipa Kadetten Schaffhausen z Michałem Szybą w składzie odniosła trzecie zwycięstwo we własnej hali. W 5. kolejce Ligi Mistrzów, w dramatycznych okolicznościach, pokonała 25:24 Skjern Handbold.
Wiktor Gumiński
WP SportoweFakty / SZYMON ŁABIŃSKI / Gabor Csaszar z piłką

Długo wydawało się, że szwajcarski klub tym razem niczego nie będzie w stanie przed swoją publicznością wskórać. W pierwszej części gry jego zawodnicy zupełnie nie potrafili znaleźć sposobu na powstrzymanie Markusa Olssona, który zdobył dla Skjern aż 5 bramek. W dużej mierze to one sprawiły, że na półmetku goście prowadzili 13:9.

I to również oni lepiej weszli w drugą połowę. W 39. minucie wygrywali już 17:11 i zanosiło się, że nic ich nie zatrzyma. Wtedy jednak swoje wielkie umiejętności pokazał węgierski rozgrywający Kadetten Gabor Csaszar.

To on wziął na siebie ciężar gry ofensywnej w kluczowych momentach. Zdobył cztery z pięciu ostatnich goli dla swojego zespołu. Dzięki nim najpierw, w 56. minucie, gospodarze doprowadzili do remisu 24:24, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Michał Szyba zakończył spotkanie z 1 golem. Łącznie oddał 3 rzuty na bramkę.