PGNiG Superliga kobiet: Vistal zwyciężył przy 10 bramkach Janiszewskiej

Co prawda Vistal Gdynia wygrał z Piotrcovią w meczu PGNiG Superligi kobiet, jednak biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze 3 dni wcześniej drużyna z Trójmiasta rywalizowała z CSM Bukareszt, można było spodziewać się bardziej okazałej wygranej.

Michał Gałęzewski
Katarzyna Janiszewska rzuca bramkę WP SportoweFakty / Grzesiek Jędrzejewski / Katarzyna Janiszewska rzuca bramkę
Vistal w tym sezonie rywalizuje na kilku frontach. Poza walką na krajowej arenie, gdynianki reprezentują Polskę w Lidze Mistrzyń. Jeśli zespół gra m.in. ze zwyciężczyniami Ligi Mistrzyń sprzed dwóch lat, można spodziewać się pewnych wygranych z drużynami ze środka tabeli.

To jednak Piotrcovia od początku prezentowała się bardzo dobrze. Zespół Rafała Przybylskiego grał bezkompromisowo. Skuteczna była Monika Kopertowska, a gdy trafiła Agata Wypych, w 9. minucie było już 5:3 dla przyjezdnych. Vistal potrzebował długiego czasu do tego, by zacząć dominować na boisku. Jeszcze w 19. minucie, gdy trafiła Zorica Despodowska, na tablicy wyników widniał rezultat 9:10.

W Vistalu przez całe spotkanie skuteczna była Katarzyna Janiszewska, która potrafiła rzucać zarówno z siódmego metra, jak i z gry. Kiedy swoją czwartą bramkę rzuciła Aleksandra Zych, było już 15:12. Wynik I połowy ustaliła Kopertowska.

Wydawało się, że bardziej ograne na wysokim poziomie zawodniczki Vistalu zaczną odjeżdżać rywalkom w drugiej połowie. Potrafiły rzucić trzy bramki z rzędu, jednak kiedy na 16 minut przed końcem trafiła Katarzyna Wyrzychowska, różnica pomiędzy dwoma drużynami wynosiła już tylko dwie bramki.

Vistal w samej końcówce zdołał wreszcie zwiększyć przewagę do sześciu "oczek" i ostatecznie zwyciężył 28:24. Najlepszą zawodniczką spotkania była Katarzyna Janiszewska, która rzuciła 10 bramek. Przed Vistalem kolejne, trudniejsze wyzwania. Piotrcovia pokazała natomiast, że w tym sezonie stać ją na równą walkę z faworytkami ligi.

Vistal Gdynia - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 28:24 (15:13)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 10, Zych 7, Matieli 3, Stanulewicz 2, Uścinowicz 2, Łabuda 1, Gutkowska 1, Szarawaga 1, Kulwińska 1 oraz Błaszkowska, Pękala.