PGNiG Superliga Kobiet: Kram Start na podium. Zwycięstwo w Kobierzycach nie przyszło łatwo

Piłkarki ręczne Kram Startu pokonały w 9. kolejce KPR Gminy Kobierzyce (22:19) i wskoczyły na trzecie miejsce w ligowej stawce. Zwycięstwo na Dolnym Śląsku nie przyszło jednak łatwo.

Małgorzata Boluk
Daria Szynkaruk WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Daria Szynkaruk
Ostatnie rezultaty osiągane przez KPR Gminy Kobierzyce były dla elblążanek sygnałem ostrzegawczym i znakiem, że na Dolnym Śląsku łatwo o wygraną nie będzie. Zespół Edyty Majdzińskiej jest groźnym przeciwnikiem, a szczególnie na swoim parkiecie, co tylko potwierdził w sobotnim pojedynku.

Sygnał do ataku dała Edyta Charzyńska, a w jej ślady poszły niebawem Beata Skalska i Kinga Jakubowska. W ekipie gości zawodziła skuteczność. Kram Start pierwszą bramkę zdobył w 8. minucie starcia, podczas gdy drużyna spod Wrocławia rzuciła ich już pięć.

Zawodniczki Andrzeja Niewrzawy zrehabilitowały się za słabszy okres gry i tuż po upływie pierwszego kwadransa meczu złapały kontakt za sprawą Aleksandry Jędrzejczyk. Team miejscowych nie dał się złamać. Odpowiedziały wyróżniające się Anna Mączka i Edyta Charzyńska. Brązowe medalistki znów musiały gonić wynik, ale udało się im to zrobić już przed przerwą.

Następną połowę tym razem rozpoczęły lepiej przyjezdne. Rzut karny wykorzystała Sylwia Lisewska, a następnie na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Kozimur. Skromny dystans Kram Startu utrzymywał się do 41. minuty. Ekipa z Kobierzyc zdobyła się na zryw i doprowadziła do wyrównania, lecz później inicjatywę znów przejęły rywalki.

W 48. minucie na tablicy wyników widniał jeszcze remis, ale cztery bramki z rzędu autorstwa elblążanek przekreśliły szansę miejscowych na korzystny wynik. Plasujący się na dziewiątej lokacie KPR musi poszukać punktów w kolejnych spotkaniach. Najbliższym przeciwnikiem szczypiornistek z Kobierzyc jest Piotrcovia Piotrków Trybunalski, a elblążanek Energa AZS Koszalin.

KPR Gminy Kobierzyce - Kram Start Elbląg 19:22 (10:10)

KPR: Słota, Ciesiółka - Jakubowska 3, Skalska 3, Wojda, Mączka 6, Janczak, Wesołowska, Wiertelak, Charzyńska, Linkowska, Walczak, Dąbrowska 1, Michalak 1
Karne: 3/3
Kary: 8 min.

Kram Start: Szywerska, Powaga - Balsam 1, Waga 3, Jędrzejczyk 4, Dorsz 3, Kwiecińska 2, Kozimur 2, Szynkaruk, Gerej, Lisewska 3, Stokłosa, Świerżewska 2, Jaszczuk 2