Liga Mistrzów. Rombel i Paczkowski pewni gry o najlepszą 16, zespół Szyby z koleją porażką

W 9. kolejce Ligi Mistrzów podopieczni Patryka Rombla wygrywając z Metalurgiem Skopje 30:22 zapewnili sobie zajęcie drugiego miejsca w grupie D. Tyle szczęście nie miała ekipa Michał Szyby, która przegrała z Gorenje Velenje 21:27.

Aneta Szypnicka
Paweł Paczkowski w akcji Materiały prasowe / HC MOTOR ZAPOROŻE / Na zdjęciu: Paweł Paczkowski w akcji
Szczypiorniści z Ukrainy pod wodzą polskiego trenera spisują się bardzo dobrze. Po dziewięciu seriach gier mają na swoim koncie trzynaście punktów i sześć oczek przewagi nad trzecim w zestawieniu Besiktasem Stambuł. Dwa niezwykle cenne punkty zaporożanie zapisali na swoim koncie po wygranej na gorącym terenie. W Skopje pokonali miejscowy Metalurg aż ośmioma bramkami.

Zawodnicy Motoru prowadzili od początku spotkania, a wynik pojedynku otworzył Paweł Paczkowski. Macedończycy nie mieli żadnego pomysłu na przeciwstawienie się rywalom i ich strata rosła z minuty na minutę. Polski rozgrywający zakończył zawody z dwoma trafieniami na koncie, a jego zespół zwyciężył 30:22.

Znacznie słabiej 9. kolejkę zapamięta Michał Szyba, którego Kadetten Schaffhausen przegrało w Velenje. Zdecydowanie lepiej starcie rozpoczęli gospodarze, ale Szwajcarzy bardzo ambitnie walczyli i jeszcze przed przerwą udało im się doprowadzić do remisu, a chwilę później wyjść na prowadzenie. Ta sytuacja nie trwała jednak długo, bo szybko do głosu znów doszli Słoweńcy. To oni kontrolowali drugą partię meczu, dzięki czemu wygrali 27:21. Polak zdobył jedno trafienie.