Bundesliga: Chrapkowski lepszy od Wyszomirskiego, Grabarczyk uratował punkt dla Luebbecke

"Polski" mecz w Bundeslidze dla Piotra Chrapkowskiego. Jego SC Magdeburg pokonał TBV Lemgo Piotra Wyszomirskiego 35:28. Blok Piotra Grabarczyka uratował punkt TuS L-Luebbecke z Frisch Auf! Goeppingen (25:25).

Marcin Górczyński
Piotr Chrapkowski (z piłką) podczas treningu reprezentacji Polski WP SportoweFakty / AGNIESZKA SKÓROWSKA / Na zdjęciu: Piotr Chrapkowski (z piłką) podczas treningu reprezentacji Polski

Zdecydowanie więcej powodów do radości, nie tylko z powodu zwycięstwa, miał Piotr Chrapkowski. Lewy rozgrywający, a właściwie defensor Magdeburga, zajął miejsce na środku obrony i cztery minuty po starcie rzucił pierwszą bramkę w spotkaniu. Piotr Wyszomirski zaczął mecz na ławce, w 21. minucie wszedł na parkiet, ale odbił tylko jeden strzał i po przerwie między słupkami znowu pojawił się Peter Johannesson.

Spotkanie przebiegało pod dyktando Magdeburga. Defensorzy Gladiatorów i Dario Quenstedt w bramce nie pozwolili rozwinąć się zawodnikom Lemgo, a po ich stratach i nieudanych rzutach ruszali do kontr. Z linii siódmego metra nie mylił się, a jakże, Robert Weber i 17. minucie zrobiło się już 10:3.

Wysokie prowadzenie ułożyło mecz. Temperatura spadła, pojedyncze akcje Donata Bartoka i przede wszystkim nowego reprezentanta Niemiec Tima Hornke niewiele zmieniały. Rozgrywający Magdeburga - Michael Damgaard i Nemanja Zelenović - rzadko dawali szanse na skuteczną interwencję, ani razu nie pomylił się Matthias Musche. Przewaga Gladiatorów stopniała tylko dlatego, że trener Bennet Wiegert dał odpocząć liderom.

Chrapkowski rzucił dwie bramki po szybkich wznowieniach (na trzy próby), a w obronie popisał się jednym blokiem.

Cichym bohaterem spotkania w Luebbecke został Piotr Grabarczyk. Były reprezentant kraju, przy stanie 25:25, zablokował ostatni rzut Daniela Fontaine'a. Beniaminek zapunktował po raz kolejny i jest o krok od ucieczki ze strefy spadkowej. Przeciwko zdobywcy Pucharu EHF ani razu nie trafił Łukasz Gierak, ale przydał się drużynie, cztery razy zaliczając asystę. Sześć bramek dla MT Melsungen rzucił dobrze znany w Kielcach Tobias Reichmann (25:19 z Die Eulen Ludwigshafen).

DKB Handball Bundesliga, 15. kolejka:

MT Melsungen - TSG Lu-Friesenheim 25:19 (10:8)
Najwięcej bramek: dla Melsungen - Tobias Reichmann 6, Johannes Golla 4, Michael Mueller, Phillip Mueller - po 3; dla Friesenheim - Alexander Feld 8, Frederic Stueber 3

TuS N-Luebbecke - Frisch Auf! Goeppingen 25:25 (10:11)
Najwięcej bramek: dla Luebbecke - Jens Bechtloff 9, Nils Torbruegge 6, (...), Piotr Grabarczyk, Łukasz Gierak; dla FAG - Marcel Schiller 8, Kresimir Kozina, Tim Kneule, Zarko Sesum 3

SC Magdeburg - TBV Lemgo 35:28 (19:13) Najwięcej bramek: dla Magdeburga - Robert Weber 8, Matthias Musche, Michael Damgaard, Nemanja Zelenović  - po 5, (...), Piotr Chrapkowski 2; dla Lemgo - Tim Hornke 11, Donat Bartok 4, (...), Piotr Wyszomirski