MŚ 2017 kobiet: wielki mecz Polek! Szwedki pokonane na początek mundialu

W spotkaniu 1. kolejki grupy B mistrzostw świata piłkarek ręcznych, reprezentacja Polski okazała się lepsza od kadry Szwecji, zwyciężając 33:30.

Tomasz Rosiński
reprezentacja Polski piłkarek ręcznych Materiały prasowe / Tomasz Folta / ZPRP / Na zdjęciu: reprezentacja Polski piłkarek ręcznych
Polki przepustkę na MŚ uzyskały dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez IHF. Biało-Czerwone przystępowały do starcia ze Szwedkami podbudowane zwycięstwem w mocno obsadzony turnieju w Craiovie (triumfy z Rumunią, Brazylią i Macedonią).

Od początku rywalizacji polskie szczypiornistki dotrzymywały kroku wyżej notowanym rywalkom, a ich grą umiejętnie kierowała Karolina Kudłacz-Gloc (4:4 w 6. minucie potyczki).

Na boisku trwała wymiana ciosów, zaś podopieczne Leszka Krowickiego przejawiały agresję w defensywie, co przyniosło oczekiwane efekty. W trudnych momentach polską ekipę ratowała bramkarka Adrianna Płaczek. Zespół z Polski zaczął przyspieszać w 25. minucie i tuż przed przerwą - w głównej mierze za sprawą Kingi Achruk - wypracował sobie dwie bramki przewagi, schodząc do szatni przy prowadzeniu 17:15.

Po zmianie stron reprezentantki Polski nie zamierzały zwalniać tempa, a udanie radziła sobie obrotowa Joanna Drabik, która szczególnie dobrze współpracowała z Kudłacz-Gloc.

W szwedzkiej ekipie nieźle poczynały sobie Nathalie Hagman i Jamina Roberts, lecz to było za mało na dobrze dysponowane tego dnia polskie zawodniczki (19:26).

Wciąż jak natchniona grała Achruk (zakończyła batalię z dorobkiem 9 goli i tytułem MVP meczu), która często trafiała do bramki przeciwnika. Biało-Czerwone już do końca zawodów kontrolowały boiskowe wydarzenia i odniosły cenny triumf 33:30 nad drużyną Trzech Koron.

W niedzielę (3 grudnia) Polska zmierzy się o godzinie 14:00 z Czechami, które w swoim pierwszym spotkaniu mundialu ograły Argentynę 28:22.