PGNiG Superliga Kobiet: pewna wygrana Metraco Zagłębia na Kaszubach

Nie było niespodzianki w meczu 12. kolejki PGNiG Superligi kobiet. UKS PCM Kościerzyna mimo powrotu kilku zawodniczek przegrał z Metraco Zagłębiem Lubin 24:39. 8 bramek dla zwyciężczyń rzuciła Kinga Grzyb.

Michał Gałęzewski
Metraco Zagłębie Lubin Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Metraco Zagłębie Lubin

Metraco Zagłębie Lubin w tym sezonie przegrało tylko jeden mecz, a UKS PCM zaledwie raz cieszył się ze zwycięstwa. Do spotkania gospodynie przystępowały wzmocnione kilkoma zawodniczkami - Dominika Brzezińska-Recław, Agnieszka Białek i Patrycja Wójcik z różnych powodów nie mogły występować w rundzie jesiennej, a Paulina Kunz zadebiutowała w zespole. Nie wystarczyło to na Metraco Zagłębie.

UKS PCM prowadził tylko przez chwilę, gdy dwa razy z rzędu trafiła Natalia Rogożeńska. Od stanu 3:2, pięć razy z rzędu do kościerskiej bramki trafiły szczypiornistki z Lubina. Skuteczna była Kinga Grzyb, która w 12 minucie miała już na swoim koncie cztery zdobyte bramki.

Co prawda zespół Dariusza Męczykowskiego starał się trzymać dystans do utytułowanego rywala, jednak momenty odrabiania strat przenikały się z bolesnymi przestojami, podczas których bardzo szybko Metraco Zagłębie budowało swoją przewagę. Jeszcze w I połowie goście prowadzili różnicą jedenastu bramek, a do przerwy Metraco Zagłębie prowadziło 22:12.

Po zmianie stron mecz wciąż układał się podobnie. Początkowo gospodynie utrzymywały dystans i jeszcze w 43 minucie było 18:28, jednak kolejny raz lubinianki miały doskonałą serię, a trzy bramki z rzędu rzuciła grająca dwa lata temu w barwach UKS-u PCM Adrianna Górna.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 24:39 i lubinianki wciąż obok drużyny z Lublina pozostają faworytem do mistrzostwa Polski. UKS PCM, punktów potrzebnych do utrzymania będzie musiał szukać w meczach z mniej rutynowanymi rywalami, niż Metraco Zagłębie.

UKS PCM Kościerzyna - Metraco Zagłębie Lubin 24:39 (12:22)

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Kordunowska-Lupa, Liskowska - Mokrzka 8, Ziółkowska 4, Hartman 4, Rogożeńska 3, Gędłek 3, Białek 1, Siuda 1 oraz Kunz, Wójcik, Krajewska, Sus.