Puchar Polski: niespotykany wynik w Tczewie. Jednocyfrowa strata MKS-u Perły

Do niespotykanej sytuacji doszło w Tczewie. W meczu 1/8 finału Pucharu Polski doskonałą formę zarówno w obronie, jak i w ataku zaliczyły liderki PGNiG Superligi, zawodniczki MKS-u Perły. Pokonały one rywalki z Sambora aż 37:9!

Michał Gałęzewski
Małgorzata Rola (MKS Perła Lublin) WP SportoweFakty / RADEK ILLINICZ / Na zdjęciu: Małgorzata Rola (MKS Perła Lublin)

W pierwszej połowie cudowny bilans zaliczyła Gabrijela Besen. Reprezentantka Chorwacji w ciągu pół godziny wpuściła tylko trzy bramki, a młody zespół z Tczewa był karcony za każdy, nawet najmniejszy błąd. Wielokrotne mistrzynie Polski nie miały litości, tylko pokazywały handball w najlepszym możliwym wydaniu.

Zagrożeniem dla bramki Sambora były wszystkie zawodniczki lubelskiego klubu. Żadna szczypiornistka z pola nie zakończyła spotkania bez przynajmniej jednego celnego trafienia. Po pierwszej, ośmiobramkowej serii, w końcówce I połowy była kolejna i po rzucie najskuteczniejszej w spotkaniu Dagmary Nocuń, było do przerwy 17:3!

Po zmianie stron pomiędzy słupki lubelskiej drużyny weszła Aleksandra Januchta, która wpuściła dwa razy więcej bramek od poprzedniczki. MKS Perła Lublin wciąż robiła swoje.

Doskonale w ataku grał Dagmara Nocuń i Małgorzata Rola, a w pewnym momencie stało się jasne, że lublinianki będą starały się już tylko śrubować wynik meczu. Ostatecznie pucharowe starcie zakończyło się rezultatem 37:9. Rzadko, nawet w niższych etapach Pucharu Polski zdarzają się takie wyniki.

SPR Sambor Tczew - MKS Perła Lublin 9:37 (3:17)

SPR Sambor: Skonieczna - Orzłowska 2, Ciura 2, Majorowska 2, Puckowska 1, Poniewierska 1, Siekańska 1 oraz Wańczyk, Zwolak, Szczuka, Duszyńska.