Puchar Polski: Chrobry Głogów zdobył Ostrów Wielkopolski i zameldował się w kolejnej rundzie

W spotkaniu 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski mężczyzn, Chrobry Głogów okazał się lepszy od Ostrovii Ostrów Wielkopolski (36:30) i uzyskał awans do najlepszej "16" rozgrywek.

Tomasz Rosiński
zawodnicy Chrobrego Głogów WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: zawodnicy Chrobrego Głogów
Występujący w PGNiG Superlidze Chrobry był zdecydowanym faworytem starcia z I-ligową Ostrovią, która jednak w pierwszej połowie walczyła bardzo ambitnie i dotrzymywała kroku wyżej notowanemu rywalowi.

Goście próbowali przyspieszać i wypracować sobie bezpieczną przewagę, lecz ta sztuka w 1. części rywalizacji im się nie udała. Głogowianie zeszli do szatni mając jednobramkowe prowadzenie - 17:16.

Przyjezdni wyszli na drugą odsłonę bardzo zmobilizowani oraz skoncentrowani i od razu rzucili się do frontalnych ataków. W 35. minucie podopieczni Jarosława Cieślikowskiego wygrywali 22:17.

Od tego momentu drużyna z Głogowa tylko kontrolowała boiskowe wydarzenia i ostatecznie triumfowała 36:30.

Najwięcej bramek dla Chrobrego - siedem - rzucił Adam Babicz. Natomiast w szeregach gospodarzy najskuteczniejszy był Patryk Marciniak, który zdobył dziewięć goli.

PGNiG Puchar Polski mężczyzn, 1/16 finału:

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Chrobry Głogów 30:36 (16:17)

Ostrovia Ostrów Wielkopolski: Glabik, Piskorski - Piosik 3, Klara 1, Stempniak, Marciniak 9, Brychcy, Stachowski 2, Wojciechowski M. 1, Staniek 3, Wojciechowski S. 3, Balik, Tomczak 3, Krzywda 5, Salamon.
Karne: 2/3.
Kary: 6 min.

Chrobry Głogów: Kapela, Stachera - Babicz 7, Wierucki 2, Stelmasik, Zdobylak 2, Pawłowski 1, Świtała 4, Sadowski 5,  Gujski 5, Tylutki, Rydz, Biegaj 5, Orpik 1, Kubała 3, Więdłocha 1.
Karne: 1/3.
Kary: 10 min.

Sędziowali: Marcin Piechota i Bartosz Leszczyński.

Widzów: 200.

Czy Chrobry Głogów znajdzie się w najlepszej "ósemce" PGNiG Pucharu Polski mężczyzn 2017/2018?