PGNiG Superliga: szokujący początek w Legionowie. Orlen Wisła opanowała sytuację

KPR Legionowo prowadził już 15:11 w pierwszej połowie derbów Mazowsza z Orlenem Wisłą Płock. Wicemistrzowie kraju po przerwie wrzucili wyższe obroty i wygrali 41:26 w 21. kolejce PGNiG Superligi.

Marcin Górczyński
szczypiorniści Orlenu Wisły Płock Newspix / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: szczypiorniści Orlenu Wisły Płock
KPR nie zamierzał za darmo oddawać punktów na własnym terenie, ale chyba nikt nie przewidywał takiego oporu przed przerwą. We znaki dawali się wychowankowie Nafciarzy, Kacper Adamski i Damian Suliński. Długo utrzymywał się remis, a pod koniec pierwszej części legionowianie odskoczyli! Piłki odbijał Mikołaj Krekora, do pustej bramki trafił Suliński, karnego wykorzystał Michał Grabowski i zrobiło się 15:11.

Nafciarze opanowali sytuację jeszcze przed zejściem do szatni. Sime Ivić najpierw doprowadził do remisu, a Przemysław Krajewski dał prowadzenie 17:15.

Trener Piotr Przybecki po przerwie postawił na zmienników, testując przy okazji ustawienia przed arcyważnym meczem w Lidze Mistrzów z RK PPD Zagrzeb. Z niezłej strony pokazał się m.in. Lovro Mihić. KPR-owi starczyło sił tylko do 45. minuty. Gospodarze utrzymywali kontakt dzięki 19-letniemu Miłoszowi Kujawie. Bramkarz, także związany z Płockiem, godnie zastąpił Krekorę. Potem na parkiecie zapanowali Nafciarze. Kontry Valentina Ghionei dobiły ambitnych legionowian.

Może nie był to bardzo błyskotliwy występ Wisły, ale cała uwaga koncentruje się na sobotniej potyczce w Lidze Mistrzów. Przed kluczowym spotkaniem wolne dostali Igor Źabić i najlepszy bramkarz ostatniej serii gier, Adam Morawski.