PGNiG Superliga: niesamowity Moryto nie pomógł. Kontrolowane zwycięstwo Gwardii Opole

13 bramek Arkadiusza Moryty nie uratowało Zagłębia Lubin od porażki w Opolu. Gwardia kontrolowała zaległy mecz 14. kolejki PGNiG Superligi i wygrała 37:30.
Wiktor Gumiński
Materiały prasowe / MKS ZAGŁĘBIE LUBIN / PAWEŁ ANDRACHIEWICZ / Na zdjęciu: Arkadiusz Moryto

Prawoskrzydłowy lubinian mocno dawał się opolanom we znaki zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie. Szczególnie imponująco radził sobie przy rzutach karnych. Wykonał aż 9 prób z siódmego metra i wszystkie zamienił na gola. Tak znakomity specjalista jak Adam Malcher tylko raz był bliski jego zatrzymania.

Imponująca skuteczność Moryty nie wystarczyła jednak Zagłębiu do tego, by poważnie przeszkodzić Gwardii w odniesieniu zwycięstwa. To opolski zespół od pierwszych minut lepiej radził sobie na placu boju i niemal przez trzy kwadranse regularnie powiększał swoją przewagę.

Bardzo duże zagrożenie w ekipie gospodarzy stwarzali dwaj boczni rozgrywający. Dobrą dyspozycję, jaką pokazał już w ostatnim meczu z Górnikiem Zabrze, potwierdził Przemysław Zadura. Znacznie lepiej niż w starciu z zabrzanami wypadł z kolei Antoni Łangowski, który został najlepszym strzelcem swojego zespołu (7 trafień).

Przełomowym momentem spotkania okazała się końcówka pierwszej połowy, kiedy to gwardziści bezlitośnie wykorzystali kilka prostych strata w szeregach gości. Wyprowadzając skuteczne kontry powiększyli swoje prowadzenie ze stanu 11:9 na 15:9, dzięki czemu mogli swobodnie kontrolować dalsze losy widowiska.

Zawodnicy Zagłębia lekko postraszyli opolan w drugiej części gry, zmniejszając w pewnym momencie (53. minuta) swoją stratę do zaledwie trzech bramek (28:31), ale na tym ich pogoń już się zakończyła.