Pewna wygrana MMTS-u na swoim parkiecie

W meczu 21. kolejki Superligi piłkarze ręczni MMTS-u Kwidzyn podejmowali SPR Stal Mielec. Miejscowi odkuli się za domową porażkę przed tygodniem i tym razem pewnie triumfowali 38:32.

Jarosław Kowalski
drużyna MMTS-u Kwidzyn WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: drużyna MMTS-u Kwidzyn
Gospodarze przystąpili do meczu osłabieni brakiem Przemysława Rosiaka, który zmaga się z urazem łokcia. Do podstawowej siódemki wskoczył młody Damian Przytuła.

Mecz od początku był toczony w szybkim tempie. Po dwóch minutach mieliśmy już 3 gole, a prowadziła 2:1 Stal. Zarazem było jej to jedyne prowadzenie w tym pojedynku. Kibice zgromadzeni w hali w Kwidzynie mogli oglądać wymianę ciosów, w której nieco skuteczniejsi byli miejscowi. W bardzo dobrej dyspozycji był Adrian Nogowski, który był najlepszym strzelcem zespołu nie tylko w pierwszej odsłonie, ale i w całym meczu. Po stronie gości na wyróżnienie zasłużył Tomasz Mochocki. Mielczanie popełniali przede wszystkim za dużo strat by móc toczyć wyrównaną walkę. Do przerwy gracze MMTS-u prowadzili 20:14.

Po zmianie stron tempo spotkania nadal było wysokie. Ambitnie grający mielczanie byli skuteczniejsi niż w pierwszych 30 minutach, ale na nic się to zdało, bo równie dużo bramek padało po akcjach MMTS-u. Bezbłędny był w kontrach Nogowski, a i z dobrej strony pokazał się drugi skrzydłowy gospodarzy Andrzej Kryński, który pewnie kończył akcje z prawej strony po atakach pozycyjnych i nie mylił się przy rzutach z siedmiu metrów. Łącznie padło w tym spotkaniu aż 70 bramek, co nie zdarza się często.