PGNiG Superliga kobiet: Kram Start znokautował rywala już w I połowie

Zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna nie sprawiły niespodzianki w starciu z Kram Startem Elbląg. Drużyna Dariusza Męczykowskiego w I połowie przegrywały już 6:19, by ostatecznie ulec 25:37.

Michał Gałęzewski
zawodniczki Startu Elbląg WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: zawodniczki Startu Elbląg
Kram Start Elbląg był faworytem meczu w Kościerzynie i potrafił doskonale odnaleźć się w tej roli. Już od samego początku zespół gości grał skutecznie w obronie i w ataku. Po bramce Hanny Jaszczuk, w 9. minucie, było już 2:8. Później elblążanki dominowały jeszcze bardziej.

W ciągu pierwszych 24 minut Kram Start stracił zaledwie 6 bramek, a UKS PCM nie wykorzystał w tym czasie dwóch karnych. Kiedy rzut z siódmego metra na gola zamieniła Sylwia Lisewska, ekipa z Elbląga prowadziła 19:6. W tym momencie jednak okres doskonałej, skutecznej gry rozpoczął zespół z Kaszub.

Sygnał do ataków dała Weronika Sus, a dostosowały się do niej inne koleżanki z zespołu. Dzięki siedmiu zdobytym bramkom z rzędu, zespół Dariusza Męczykowskiego jeszcze w I połowie zmniejszył straty do sześciu bramek. Ostatecznie ekipy zeszły do szatni przy wyniku 13:20.

Po zmianie stron jednak UKS PCM nie potrafił utrzymać formy sprzed przerwy. Wręcz przeciwnie, ponownie do głosu doszła ekipa Andrzeja Niewrzawy, powiększając szybko przewagę do trzynastu bramek. Mecz zakończył się rezultatem 25:37 i ważne trzy punkty do ligowej tabeli dopisał Kram Start Elbląg.

UKS PCM Kościerzyna - Kram Start Elbląg 25:37 (13:20)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Liskowska - Białek 6, Rogożeńska 4, Mokrzka 4, Ziółkowska 3, Hartman 3, Krajewska 3, Sus 2 oraz Fesdorf, Wójcik.
Karne: 0/4.
Kary: 6 min. (Mokrzka, Hartman, Rogożeńska - po 2 min.).

Kram Start: Szywerska, Powaga - Lisewska 9, Jędrzejczyk 7, Balsam 6, Jaszczuk 4, Świerczek 3, Waga 3, Gerej 2, Szynkaruk 1, Kozimur 1, Dorsz 1 oraz Choromańska, Kwiecińska, Stokłosa.