Liga Mistrzów: Orlen Wisła Płock o krok od sprawienia niespodzianki w Barcelonie. Zobacz skrót meczu (wideo)

W meczu 12. kolejki grupy A Ligi Mistrzów 2017/2018, Orlen Wisła Płock dość niespodziewanie napsuła krwi FC Barcelona Lassa i przegrała zaledwie jedną bramką (27:28). Zobacz skrót tego pojedynku.

Tomasz Rosiński
szczypiorniści Orlenu Wisły Płock Newspix / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: szczypiorniści Orlenu Wisły Płock
Nafciarze od początku rywalizacji w Barcelonie postawili rywalom trudne warunki gry i po pierwszej połowie batalii wygrywali 15:14.

W 43. minucie Orlen Wisła wyszła na prowadzenie 22:18 i wydawało się, że może pokusić się nawet o zwycięstwo ze zdecydowanie wyżej notowanymi Katalończykami.

Jednakże zryw gospodarzy sprawił, że najpierw doprowadzili oni do remisu 24:24 (51 min.), a triumf 28:27 zapewniła im bramka Kamila Syprzaka w ostatniej minucie zawodów.

Najwięcej goli dla hiszpańskiej drużyny - sześć - zdobył Jure Dolenec. Natomiast najwięcej trafień w szeregach wicemistrzów Polski zanotowali Dan-Emil Racotea i Jose Guilherme de Toledo (po 5).