2 Bundesliga: Majdziński górą w "polskim" starciu. Kolejna wygrana Bergischer

W 23. kolejce skutecznością pod bramką rywali zabłysnął Maciej Majdziński, który poprowadził Bergischer do kolejnego zwycięstwa w 2. Bundeslidze (26:23). Nieco słabsze występy zanotowali w swoich klubach Bartosz Konitz i Paweł Genda.

Bartosz Grzelak
Maciej Majdziński WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Maciej Majdziński
Piątkowe zmagania z udziałem polskich zawodników na zapleczu Bundesligi zostały zainaugurowane meczem Bergischer HC z VfL Eintrachtem Hagen. W rozpoczynającym się pół godziny później starciu, VfL Luebeck-Schwartau podejmował Dessau-Rosslauer HV we własnej hali.

W pierwszym spotkaniu Bergischer zwyciężył 26:23 z Eintrachtem, po wyrównanym przebiegu gry. Przez większość pierwszej części wynik oscylował wokół remisu, a dopiero pod jej koniec gospodarze wypracowali dwie bramki przewagi (12:10).

Znaczący wkład w zwycięstwo klubu pretendującego do awansu, miał Maciej Majdziński - z 7 bramkami na koncie najskuteczniejszy piłkarz na parkiecie. Początkowo leworęczny rozgrywający był powstrzymywany, ale z czasem rozkręcił się, a największą jakość zostawił na drugie 30 minut.

W 45. minucie po jego dwóch trafieniach Bergischer podwyższyło prowadzenie do trzech bramek (22:19). Różnica ta już się nie zmniejszyła, lider tabeli wygrał i umocnił się na swojej dotychczasowej pozycji. W barwach Eintrachtu mniej widoczny w ofensywie był Bartosz Konitz, który zdobył jednego gola. Jego klub zajmuje 13. miejsce, niezagrożone spadkiem z rozgrywek.

Podobnym rezultatem - 26:23, nie bez problemów zwyciężyli piłkarze VfL Luebeck-Schwartau z Dessau-Rosslauer. We wczesnym stadium meczu wygrywali 8:4, by przed przerwą roztrwonić przewagę do jednej bramki różnicy (11:10). Słabsze zawody w składzie zwycięskiej drużyny rozegrał Paweł Genda, rzucający gola na 10:8 w pierwszej części.

Przy pozostałych trzech próbach były zawodnik MMTS-u Kwidzyn już się pomylił. Na początku drugiej odsłony goście wyszli na prowadzenie po bramce Johanessa Wasielewskiego, wiodącego piłkarza ręcznego Dessau-Rosslauer (13:12).

W ostatnim kwadransie zespół VfL Luebeck-Schwartau pokazał niemały hart ducha, doprowadzając najpierw do remisu i następnie wygrywając po bramce niezawodnego Juliana Lauenrotha (21:20). Dzięki zwycięstwu klub, który reprezentuje Genda, nadal zajmuje 3. miejsce i zachowuje duże szanse w walce o awans do Bundesligi.