Puchar Polski: zwyciężają dzień po dniu. Stal Mielec melduje się w ćwierćfinale

W 1/8 finału Pucharu Polski Stal Mielec wygrała 30:23 z Meblami Wójcik Elbląg, wykorzystując po raz drugi atut własnego parkietu.

Bartosz Grzelak
szczypiorniści Stali Mielec WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: szczypiorniści Stali Mielec
W 1/8 finału pucharu Polski SPR Stal Mielec zwyciężyła 30:23 z Meblami Wójcik Elbląg, w związku z tym dołączyła do grona pozostałych ćwierćfinalistów. Jest to ich kolejna wygrana w przeciągu dwóch dni, uzyskana na własnym parkiecie przeciwko osłabionym kontuzjami rywalom. Meble musiały zagrać w 8-osobowym składzie, po tym jak dzień wcześniej zostały pokonane 23:26 w ligowym starciu.

Mielczanie dominowali od początku rywalizacji, już po kilku minutach prowadzili 4:1, a swoją dobrą dyspozycję rzutową potwierdzał Jakub Ćwięka. Twarda defensywa Stali była przyczyną kontrataków, w których prym wiedli Łukasz Janyst i Marcin Basiak. Do przerwy goście trzymali dystans trzech bramek straty. Meblarze konsekwentnie grali z kołem, podania rozgrywających wykorzystywał Tomasz Grzegorek, po jednym z jego rzutów przegrywali 10:12.

Podopiecznym Jacka Będzikowskiego sił wystarczyło do około 35 minuty gry (15:18), kilka minut później po kolejnym trafieniu Basiaka strata urosła do pięciu bramek (15:20). W drugiej odsłonie Czeczeńcy kontrolowali przebieg spotkania, powiększając prowadzenie. Większość składu otrzymała szanse do pogrania, w tym choćby Hubert Skuciński i Dawid Rusin, drugi z nich podwyższył prowadzenie swojej drużyny do dziewięciu bramek (27:19).

W ostatnim fragmencie meczu gospodarze, których szyki obronne były bardziej rozluźnione, pozwolili elblążanom zminimalizować rozmiary klęski. Ostatnie dwa trafienia padły łupem Grzegorka, który wziął na siebie odpowiedzialność za zdobywanie bramek (23:30).