KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kontroświadczenie Metraco Zagłębia Lubin w sprawie meczu z MKS-em Perłą Lublin

Zagłębie Lubin wygrało w sobotę, po serii rzutów karnych, z MKS-em Perłą Lublin 22:22 k. 10:9. Drużyna ze wschodniej Polski wydała oświadczenie wskazujące na złamanie przepisów gry podczas tego meczu. Miedziowy klub też zabrał głos w tej materii.

Daniel Kordulski
Daniel Kordulski
Adrianna Górna, skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Adrianna Górna, skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin
Przypomnijmy, że zdaniem lubelskiego klubu, w decydującej części potyczki miało dojść do złamania przepisów, czego nie zauważył ani duet sędziowski ani obserwator z ramienia ZPRP. Żadna adnotacja nie została zapisana w meczowym protokole. Problem dotyczył wykonywania "siódemek" przez zawodniczki gospodyń, które w danym momencie nie były do tego uprawnione przez regulamin rozgrywek.

Początek oświadczenia wydanego we wtorek przez klub z Dolnego Śląska jest niemal identyczny, jak tego, które dzień wcześniej ogłosił MKS Perła.

MKS Zagłębie Lubin S.A. jest i był Klubem, który wyznaczał i wyznacza standardy zachowań w PGNiG Superlidze. Chcieliśmy i chcemy uczciwej, sportowej rywalizacji także w meczach, których wynik może być kluczowy dla losów całego sezonu


W dalszych akapitach władze Zagłębia wyjaśniają:

1) Mecz, który odbył się w dniu 10.03.2018 r pomiędzy Metraco Zagłębiem Lubin a MKS Perłą Lublin stał na dobrym poziomie sportowym, rozgrywany był w świetniej atmosferze i dostarczył wszystkim wielu niesamowitych emocji, godnych czołowych drużyn PGNiG Superligi.

2) Wszystkie zawodniczki, które rzucały rzuty karne w meczu Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin były wyznaczone do rzucania za pełną aprobatą sędziów i delegata tego spotkania, a w protokole pomeczowym nie ma żadnej adnotacji o naruszeniu przepisów w tej mierze.

3) Wyrażamy olbrzymią radość, że MKS Perła Lublin postanowiła wyznaczać stosowne standardy zachowań w PGNiG Superlidze. Chcielibyśmy przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno jeden z Klubów zdobył Mistrzostwo Polski z naruszeniem przepisów dotyczących gry w piłkę ręczną, występując w rozgrywkach bez wymaganej licencji. Wszystkie spotkania z udziałem tego Klubu powinny być zweryfikowane jako walkower dla drużyn przeciwnych, jednak zwyciężył wówczas duch sportu i drużyny ligowe uszanowały wynik sportowy, który padł na parkiecie i tytuł Mistrza Polski powędrował do tej drużyny.

4) Zgadzamy się ze stanowiskiem Klubu MKS Perła Lublin, ażeby nie wzmagać animozji w odwiecznej walce o Mistrzostwo Polski na linii Lubin-Lublin i apelujemy tak jak nasz adwersarz do władz związkowych o uszanowanie woli dwóch Klubów i pozostawienie w mocy wyniku, który padł w sportowej rywalizacji. Decyzja o powtórzeniu meczu lub powtórzeniu serii rzutów karnych, czego nie można wykluczyć, wobec powyższego stanowiska, mijałaby się z celem.


Niech wygrywa sport!

Zarząd MKS Zagłębie Lubin S.A.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: żona dla Australijczyka. Jej zdjęcia zapierają dech
Czy wynik sobotniego meczu Metraco Zagłębie - MKS Perła Lublin powinen być utrzymany w mocy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
zaglebie.lubin.pl
Komentarze (45)
 • Wielbuond Zgłoś komentarz
  Ja to chyba nawet wiem, który to erudyta wysokich lotów napisał do nasze oświadczenie ;) Co do reszty, zdania nie zmienię. Bliźniacze beztalencia, pchane na europejskie sędzie na siłę,
  Czytaj całość
  w końcu zrobiły błąd w meczu, o którym się mówi. Bo ich jajka niespodzianki w meczach Sośnica - Koszalin, czy Ruch - Zagłębie to jawna kpina z przepisów. Najlepsze jest to, że Pan Baum, jako były sędzia, firmuje takie sieroty do gwizdania. Co do samego meczu to dura lex, sed lex. Tylko pytanie kiedy to rozegrać.
  • Czaszki Zgłoś komentarz
   Mimo, że bardzo lubię panią Bożenę Karkut i wspaniałe zawodniczki z Zagłębia Lubin, to uważam, ze rzuty karne powinny zostać powtórzone! Tak samo jak w rozgrywkach EHF, gdzie
   Czytaj całość
   zespół z Islandii leciał do Sankt Petersburga żeby powtórzyć karne i tą serię wygrał! Kwalifikacje do pucharu EHF : Hafnarfjordur pokonał St. Petersburg HC po pokonaniu blisko 4 tys kilometrów samolotem :)
   • eb Zgłoś komentarz
    Jajca będą,jak związek każe rozegrać ponowny mecz.Czego nie chcą tak naprawdę ani jedni ani drudzy,bo różnie może być:)
    • Robert Jakubowski Zgłoś komentarz
     Hahahah, jeszcze ZPRP wydało oświadczenie :) Czyli cyrk trwa dalej, mimo, że komunikat potwierdzający wyniki jest już wydany, to "weryfikacja wyniku nastąpi po analizie bełkotu...".
     Czytaj całość
     Biorąc pod uwagę jak to wszystko ładnie działa, jest szansa, że tegorocznego Mistrza Polski poznamy na przełomie lipca i sierpnia. Oby we wrześniu liga wystartowała, bo z roku na rok coraz słabiej to wszystko wygląda. Chociaż przy tej organizacji proponuje na start grudzień, wtedy mecze można by rozgrywać systemem: wtorek/czwartek/sobota, puchar w środę lub niedzielę. Kadra będzie mogła lecieć na sparingi do mocnej Australii, Nowej Zelandii czy z Elonem Musk na Marsa.
     • marze Zgłoś komentarz
      Wstyd mi za kierownictwa obu klubów Perły Lublin i Zagłębia Lubin za ich śmieszne i żenujące oświadczenia. Władze klubów zapomniały że w sporcie najważniejsza powinna być
      Czytaj całość
      rywalizacja ale tylko czysta. Zdarzyło się nieszczęście a oni dalej próbują coś ugrać. Pytam się ICH w imię czego, w imię jakich zasad i wartości. Patrząc literalnie to do błędu dopuścili się delegat i sędziny tego meczu. Ale czy bez winy nie jest Pani Karkut Bożena trenerka i osoba odpowiedzialna za zespół Zagłębia Lubin? Podobnie zresztą jak Robert Lis trener Perły Lublin jako osoba odpowiedzialna za tą drużynę. Dlaczego tak uważam? W przepisach jednoznacznie jest napisane cytuję: "W przypadku kontynuowania rzutów karnych, każda z drużyn wyznacza ponownie pięciu zawodników. " Zwracam uwagę na słowa "każda z drużyn wyznacza ponownie pięciu zawodników" czyli osoba odpowiedzialna za zespół Zagłębia patrz: Karkut Bożena podała tylko dwie zawodniczki i ustaliła w jakiej kolejności mają te rzuty wykonywać. Jednym słowem można domniemywać, że świadomie zamierzała wprowadzić w błąd. Trener Lublina widząc to też nie zareagował. Co obaj trenerzy chcieli osiągnąć?. Istnieje również inne domniemanie że zarówno trenerka Zagłębia jak i trener Perły nie znają przepisów gry. Co jest wielce prawdopodobne. Można postawić pytanie: Jak dostają licencje skoro nie znają przepisów?. Na koniec podkreślam nie tłumaczę tu błędów delegata i sędziny na tym mecz bo ewidentnie je popełnili.
      • Czesio1 Zgłoś komentarz
       Widzę, że muszę Ci jednak napisać dużymi literami. CZY GRAJĄC Z WARUNKOWĄ LICENCJĄ CZY Z BEZWARUNKOWĄ LICENCJĄ MIELIŚCIE TAKIE SAME SZANSE POKONAĆ MONTEX W UCZCIWEJ WALCE!! A
       Czytaj całość
       wystawanie na przemian dwóch tylko zawodniczek, najlepiej wykonujących rzuty karne, uczciwe nie było!! Ja Ci nie proponuję żeby Zagłębie zrezygnowało z kolejnych karnych żeby nam było łatwiej! DOSTRZEGASZ RÓŻNICĘ???
       • ViJeG Zgłoś komentarz
        1) Utrzymanie wyniku byłoby niesprawiedliwe wobec Elbląga, Koszalina i innych. Dlatego nie podoba mi się ten pomysł - utrzymanie wyniku i podział punktów odbije się rykoszetem na innych
        Czytaj całość
        drużynach. Nie wiem co stanowi regulamin - walkower, powtórzenie meczu czy coś innego. Na pewno nie powinna zostać utrzymana obecna sytuacja, gdyż uderza bezpośrednio w inne drużyny. 2) A co do oświadczenia. Punkt 3 tego oświadczenia to po prostu szczyt szczytów. To jest niesamowite, że można w tak mało elegancki sposób (na usta ciśnie się inne sformułowanie) się bronić. Normalnie wstyd. Jestem w szoku, że ktoś wysmarował takie coś i ktoś się pod tym podpisał. Wstyd. 3) Co do całej reszty - sędziny powinny zostać zawieszone. Obserwator powinien mieć przepisy w małym palcu, to on powinien rozstrzygnąć ew. skargi. Nie zrobił tego. Jak dla mnie dożywotnio powinien zostać odsunięty. Dość niekompetencji. Dziwi mnie również, że kierownik drużyny i trener Zagłębia nie znają regulaminu. Jasne, karne to nowość. Ale żeby takie osoby, najważniejsze, bezpośrednio związane z drużyną, rozgrywkami, nie znały regulaminu? Wstyd
        • Maćko18 Zgłoś komentarz
         Heh, Zagłębie i ich kibice żyją w jakiejś innej rzeczywistości :D I dziwić się, że trzymają Bożenkę tak długo :D :D :D
         • JIIIS Zgłoś komentarz
          ZARAZ ZARAZ !! Czy ten klub w oświadczeniu próbuje wszystkim wmówić, że w bliżej niedookreślonej przeszłości, inny zespół zdobył MP z naruszeniem przepisów a mimo to pozostałe 11
          Czytaj całość
          zespołów o tym wiedziało i nic nie zrobiło ?? (zwłaszcza drużyny z miejsc 2-4 i spadkowicze nie byli zapewne zainteresowani rozwiązaniem sprawy). Wiadomo, że w Polsce a zwłaszcza w środowisku sportowym panuje pełna harmonia, zgoda, przyjaźń i nikt nigdy nie próbował utopić drugiego w łyżce wody.. p.s.1 Jeżeli ktoś rozpowszechnia takie bajki to już się nie dziwię, że trener Karkut cały czas ma niezagrożoną pozycję w klubie. p.s. 2 myślę, że za takie pomówienia można iść do sądu.
          • alonso Zgłoś komentarz
           Niestety. Mimo, że kibicuję Zagłębiu to rozwiązanie powinno być jedno. Powtórzenie rzutów karnych ale w Lubinie. Niestety. Wina delegata i sędzin jest bezsporna. Nie znają regulaminu i
           Czytaj całość
           sędziują spotkania ? Skandal. Zaognianie tematu przez bezsensowną odpowiedź Zagłębia jest nie na miejscu i nie ma nic wspólnego z duchem prawdziwej rywalizacji sportowej. I niestety jest mi wstyd za Pana Kuleszę i Panią Karkut. Bo nie wierzę też, że Pani trener złamała przepisy nieświadomie. Więc chcąc być OK karne należałoby powtórzyć. Tyle.
           • Montana Zgłoś komentarz
            Darujcie sobie to pisemko.Gdyby tak było jak próbujecie tu wszystkim wmówić, to Jestem przekonany że Zagłębie pierwsze zrobiło by z tego szum. Żałosne...
            • MOTOR Zgłoś komentarz
             Baum i Karkut walicie w ch.......nic wam to jednak nie pomoże.
             • rogoMKS Zgłoś komentarz
              Nie ma to jak zamiast przeprosić za swoje błędy (Związek przeprosił) starać się wbić szpilkę klubowi, który uszanował wynik osiągnięty na parkiecie i postanowił nie składać
              Czytaj całość
              protestu. I to o ile się nie mylę szpilka trafiona jak kulą w płot - bo licencja była, ale warunkowa i przyznana przez ZPRP a nie przez Montex samemu sobie. Szkoda, że Zagłębie nie potrafiło owych standardów wyznaczać po meczu z Pogonią. Oświadczenie to wam chyba Bożena pisała, bo tak samo jak jej wychodzi trenowanie, tak wyszło jej "nie pogłębiane animozji".
              Zobacz więcej komentarzy (8)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×