Szwajcaria: klęska Kadetten Schaffhausen z Wackerem Thun, Michał Szyba nie grał

Ekipa Kadetten Schaffhausen, której zawodnikiem jest Michał Szyba, w swoim ostatnim meczu w rundzie zwycięzców ligi szwajcarskiej przegrała z Wackerem Thun 28:37. Polak nie grał w tym starciu.

Tomasz Rosiński
Michał Szyba podczas treningu reprezentacji Polski WP SportoweFakty / AGNIESZKA SKÓROWSKA / Na zdjęciu: Michał Szyba podczas treningu reprezentacji Polski
Mistrzowie Szwajcarii mieli jeszcze nadzieję na zakończenie zmagań w rundzie zwycięzców NLA na 2. pozycji. Jednakże porażka Kadetów z Wackerem i jednoczesny triumf Pfadi Winterthur z HC Kriens-Luzern (23:17) sprawił, że drużyna z Szafuzy finiszowała na 3. lokacie. Tym samym obrońcy tytułu w ćwierćfinale zmierzą się z HSC Suhr Aarau.

Szczypiorniści Kadetten Schaffhausen podczas niedzielnego pojedynku ani przez chwilę nie zagrozili Wackerowi Thun. Gospodarze już po sześciu minutach prowadzili 5:0, a później już tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia, wygrywając pierwszą połowę 19:14. Po zmianie stron wciąż trwał festiwal strzelecki miejscowego klubu, który ostatecznie odniósł wiktorię 37:28.